Рано чи пізно настає момент, коли більше неможливо сидіти вдома. Якщо ви вже відчуваєте, що на вихідних лежати на дивані більше не можете, то ось 10 видів зимового спорту, які допоможуть вам не лише розім’яти м’язи, але й весело провести час.

1. Катання на сноуборді

Спалюється до 630 ккал/год

Сноубординг, мабуть, самий екстремальний зимовий вид спорту. Під час катання на дошці навантаження на суглоби знижене, чого не скажеш про м’язи преса, ніг і спини, які задіяні в русі і чудово опрацьовуються. Якщо ви ніколи раніше не вставали на сноуборд, то перед цим краще взяти пару уроків у професійного інструктора і починати підкорення гірських вершин з невеликих пологих схилів.

2. Катання на лижах

Спалюється до 700 ккал/год

Катання на лижах

Лижі — це новий біг, і з кожним роком їх популярність тільки набирає обертів. При цьому катання на лижах не тільки відмінне жироспалювальне тренування, в якому задіяні абсолютно всі групи м’язів (ікри і задня поверхня стегна особливо добре опрацьовуються), але і більш безпечний вид активності, ніж біг по асфальту, так як ударне навантаження відсутнє. Плюс лижами може займатися будь-яка людина, незалежно від загального рівня підготовки — тут практично немає протипоказань. Але якщо мова йде про гірські лижі, то тут вже не все так гладко — під час спуску з гори на високій швидкості тиск на суглоби збільшується.

3. Катання на ковзанах

Спалюється до 570 ккал/год

Катання на ковзанах

По-перше, це красиво, ну а по-друге, дуже і дуже енергозатратне. Якщо вам набридли годинні пробіжки на біговій доріжці, то саме час освоїти нові площини і вийти взимку на каток. Так, людина, яка в своє задоволення намотує кола по льоду, не маючи при цьому цілі побити світовий рекорд, втрачає в середньому близько 300 калорій на годину. До того ж катання на ковзанах — прекрасний вид жироспалювального тренування, під час якого особливо добре працюють такі проблемні частини тіла, як сідниці, стегна, ікри і прес. А якщо ви ще запросите на каток друга, з яким не могли зустрітися протягом року, то не тільки спалите калорії, але і круто проведете час взимку.

4. Хокей

Спалюється до 650 ккал/год

Хокей

Хокей в Україні більше, ніж просто зимовий вид спорту, це справжня пристрасть. А аншлаги в льодовому палаці трапляються так само часто, як на принципових футбольних матчах. До речі, активні вболівальники на трибунах теж витрачають енергію — 60 калорій за 10 хвилин. Але займатися самому завжди цікавіше, ніж спостерігати зі сторони. До того ж хокей — складний вид спорту, який не тільки залучає всі групи м’язів, але і допомагає сформувати такі якості, як витривалість та швидкість реакції. Але при цьому важливо пам’ятати, що епізодичні нерегулярні тренування взимку можуть негативно вплинути на здоров’я серцево-судинної системи. І пам’ятайте, якщо ви вибрали для себе хокей, то відвідування кардіолога раз на два з половиною місяці має стати обов’язковим.

5. Керлінг

Спалюється до 360 ккал/год

Керлінг

Керлінг — прекрасний варіант для сімейного відпочинку, так як це, по-перше, командний вид спорту, а по-друге, будь-яка людина незалежно від фізичної підготовки не тільки відмінно проведе час з мінімальним ризиком отримати травму, але і спалить сотні зайвих калорій. Справа в тому, що в процесі згинання, кидків і натирання льоду беруть участь практично всі групи м’язів, але завдяки помірному навантаженню вони не відчувають перенапруги. В результаті ви і позбудетеся від зайвих кілограмів, і навички роботи в команді розвинете, і зміцните м’язи.

6. Катання на санках

Спалюється до 400 ккал/год

Катання на санках

Не варто скептично відноситись до цього веселого зимового проведення часу, адже катаючись на санках, ви абсолютно непомітно і без спеціальних зусиль спалюєте багато калорій. Спробуйте порахувати, скільки разів ви піднімаєтеся вгору під час такого «тренування»? І немає нічого дивного, що ікри, зовнішня і внутрішня поверхні стегна вже до вечора дадуть про себе знати. А якщо хочете задіяти ще й руки, то саме час застосувати на практиці прислів’я про любителя кататися і покатати на санях хорошого друга, але тут головне пам’ятати про власну спину — при найменшому дискомфорті кидайте мотузку і займайте місце пасажира.

7. Ходьба або біг на снігоступах

Спалюється до 720 ккал/год

біг на снігоступах

Ходьба на снігоступах — незаслужено забутий в Україні вид фізичної активності та відмінне тренування взимку, яка добре зміцнює серцево-судинну систему і розвиває витривалість. Чи варто говорити, що зайві кілограми під час такої прогулянки спалюються в кращих традиціях аеробного навантаження, при цьому її інтенсивність багато в чому залежить від текстури і глибини снігового покриву. А якщо ви візьмете лижні палиці, то зможете задіяти в тренуванні м’язи рук і при цьому позбавити хребет від зайвого навантаження. До того ж снігоступи — прекрасна альтернатива бігу взимку, вся справа в схожості рухів, але тиск, який відчувають суглоби, істотно нижче.

8. Льодолазіння

Спалюється до 770 ккал/год

Льодолазіння

Льодолазіння — в минулому різновид альпінізму, а зараз самостійна дисципліна, яка являє собою лазіння по льодовим стінкам (це можуть бути як маленькі, так і великі гори, замерзлі водоспади або бурульки) з використанням спеціального спорядження (кішки, льодоруби). Спробувати підкорити слизьку стіну можна на спеціальних льододромах, яких, на жаль, істотно менше, ніж скеледромів, але при бажанні знайти їх не так складно. У будь-якому випадку, щоб піднятися по льодовому схилу, потрібні не просто натреновані м’язи ніг, рук і преса, але і хороша координація і кмітливість. Так що регулярні заняття льодолазінням зроблять з вас справжнього атлета, причому дуже розумного.

9. Зимовий кайтинг

Спалюється до 360 ккал/год

Зимовий кайтинг

Цей вид спорту відмінно підійде тим, хто вже непогано володіє або лижами і сноубордом хоче спробувати щось нове. Для цього вам знадобиться кайт і інструктор, який навчить вас їм управляти і здійснювати маневри, керуючись силою і напрямком вітру. Катання на кайті розвиває і зміцнює стабілізуючі м’язи, а в залежності від глибини снігу добре прокачує ноги і руки.

10. Гра в сніжки

Спалюється до 390 ккал/год

Гра в сніжки

Гра в сніжки — наймасовіший і приємний вид зимового часу, для якого потрібна тільки велика компанія друзів і сніг. А між тим активно нападаючи на противників і закидаючи їх снігом, ви не тільки покращуєте швидкість реакції, але і тренуєте всі групи м’язів (в основному, звичайно, сідничні та грудні). І не варто забувати про рівень ендорфінів, який з кожним вдалим кидком буде зростати все вище і вище.

Джерело: The challenger