Нічна пітливість доставляє людині чималий дискомфорт. Причина пітливості може критися в таких природних джерелах, як наприклад менопауза. В іншому випадку сильне потовиділення може свідчити про серйозні патології: ВІЛ-СНІД, туберкульоз, онкологічні захворювання лімфатичної системи та інші хвороби. Якщо в нічний час доби надмірно виділяється піт, і це триває протягом деякого періоду часу, варто звернутися за належною медичною допомогою. Знання 9 основних причин сильного потовиділення допоможе швидко відреагувати і вжити необхідні заходи.

Пітливість в нічний час доби: 9 ознак хвороби
1. Нічна пітливість при менопаузі

Пітливість вночі часто виникає при гормональних змінах. На жаль, жінки можуть відчувати ряд симптомів при менопаузі (і при перименопаузі, тобто безпосередньо перед менопаузою), серед яких різкі зміни настрою, сильне потовиділення, депресивні стани. Нічна пітливість доставляє масу дискомфорту для жінки на даному етапі життя.

Щоб піт не продукувався організмом вище норми, необхідно створити оптимальні умови для сну. Температура кімнати повинна бути не нижче звичайного показника, приймати прохолодний душ перед сном, надіти одяг, дозволяє дихати шкірного покриву.

2. Кислотний рефлюкс як причина поту

Ще одна причина пітливості — це гастроезофагеальна рефлюксна хвороба (ГЕРХ), або кислотний рефлюкс. При захворюванні відбувається відтік шлункового соку в горло або стравохід, викликаючи напад печії. У нічний час доби дискомфорт більш відчутний через анатомічне горизонтального положення тіла людини під час сну.

Пітливість вночі також супроводжує симптоматику ГЕРХ. Прийом лікарських препаратів допоможе позбутися від печії і від того, що організм надмірно виробляє піт серед ночі.

3. Сильне потовиділення через обструктивне апное уві сні

Часто хропіння вважають «поганою звичкою» або навіть примхою. Однак це не так. Хропіння може бути ознакою серйозної патології – апное уві сні. Нічне апное провокує порушення в процесах дихання, роблячи його прискореним і нерівним, з можливими навіть короткочасними зупинками. В результаті цього виникає сильне потовиділення, додає додатковий дискомфорт.

Читайте також:  Комплексний підхід до лікування та профілактики циститу

Щоб піт не вироблявся в надлишку, а дихання було стабільним, застосовують ряд рекомендацій по ліквідації даного захворювання. Серед них: скидання зайвої ваги, відмова від вживання тютюну та алкогольних напоїв, застосування спеціальних засобів, що сприяють розвитку щелепних м’язів. Якщо терапія виявляється неефективною, то від негативної симптоматики допоможе оперативне втручання.

4. Нічна пітливість при гіпертиреозі

Чергова причина пітливості — підвищений рівень гормонів в щитовидній залозі. Гіпертиреоз провокує підвищення температури, тим самим утворюючи піт у великій кількості. Нічна пітливість при цьому легко усувається за допомогою спеціальної дієти та медикаментозних засобів.

З продуктів харчування слід виключити цвітну, білоголову капусту, ріпу, просо, продукти з сої. Все це викликає збої в роботі щитовидної залози, і викликає не тільки пітливість вночі, але і порушення роботи шлунково-кишкового тракту.

5. Сильне потовиділення при гіпоглікемії

Сильне потовиділення часто виникає внаслідок різкого зниження рівня цукру в крові людини. Люди, що страждають гіпоглікемією, крім нічних кошмарів і поганого сну, часто до того ж отримують і пітливість вночі. Усунути ознаки захворювання можна за допомогою належного контролю рівня цукру в крові.

Спеціальний постійний пристрій контролю глюкози (ППКГ) допоможе хворому спати спокійно в нічний час доби і не боятися, що все тіло огорне рясний піт. Однак, щоб отримати рівень глюкози в крові 6,2 ммоль / л попередньо варто проконсультуватися з лікарем, та отримати всі необхідні рекомендації по настройці приладу. Такий пристрій завжди буде контролювати і сигналізувати про скачки глюкози в крові.

Читайте також:  Ризики та переваги: що важливо знати про видалення пухлин шкіри
6. Нічна пітливість і туберкульоз

Однією з страшних інфекційних хвороб є розвиток патогенної бактерії в організмі людини під назвою Mucobacterium tuberculosis. Статистика така: 9,6 мільйонів людей у світі хворіють даною патологією, з них 1,5 мільйона вмирають щорічно. Варто бути уважним і не ігнорувати симптоми, так як нічна пітливість є одним з ознак туберкульозу.

Пітливість вночі з-за патології може тривати кілька місяців, перш ніж бактерія знайде більш вирулентное стан. Паралельно необхідно стежити за супутніми ознаками: лихоманка, зниження нормальної маси тіла і кашель.

7. Пітливість вночі при лімфомі

Онкологічне захворювання імунної системи – лімфома — ще одна причина пітливості в нічний час доби. Якщо серед ночі виявляється, що піт повністю намочив нічну сорочку і всю простирадло, то це можливо говорить про наявність онкологічної патології в організмі людини. Цей симптом виникає через спрямованість організму на боротьбу з раковими клітинами і супутнє підняття температури тіла.

Варто звернути особливу увагу на комплекс ознак: втрата апетиту та зниження маси тіла, втомлюваність, нічна пітливість, сонливість, які часто є симптомами лімфоми. Необхідно пам’ятати, що причини пітливості бувають різного характеру, але ігнорувати сигнали свого організму не варто. Краще всього відвідати лікаря, щоб переконатися у відсутності серйозних патологій.

8. Сильне потовиділення при ВІЛ-СНІД

Причина пітливості може полягати і в розвитку такого захворювання, як вірус імунодефіциту людини (ВІЛ). Однак на ранніх стадіях у хворого ВІЛ спостерігаються такі ознаки, як втома, сильний головний біль, нічна пітливість і навіть висип. При захворюванні вірус прагне сформувати у людини синдром набутого імунодефіциту (СНІД).

Читайте також:  Стрептоцид: краткая инструкция по применению

Оскільки причини пітливості в нічний час доби настільки різні, варто уточнити у лікаря відмінні симптоми ВІЛ. Серед основних симптомів можна відзначити зниження маси тіла, пітливість вночі, запалені лімфатичні вузли, нездужання і озноб. Деякі хворі на ВІЛ також стверджують, що таке сильне потовиділення вони ніколи не відчували раніше.

9. Нічна пітливість внаслідок прийому медикаментів

Побічні явища після прийому лікарських препаратів можуть викликати пітливість вночі. Така причина пітливості часто обумовлена вживанням антидеприсантів, антигіпертензивних і жарознижуючих засобів. Одне з досліджень показало, що сильне потовиділення в нічний час доби було викликане прийомом пароксетину. Після рекомендації лікаря замінити препарат або зменшити його концентрацію, пітливість вночі перестала турбувати пацієнта.

Часто корекція прийому препаратів залежить від специфіки реакції організму хворого. При необхідності сильне потовиділення можна лікувати за допомогою ципрогептадина або бензтропіну. Пот у нічний час також може періодично виділятися через героїно – та алкозалежності. В такому випадку пітливість вночі можна буде ліквідувати тільки з допомогою проходження курсу лікування від цих залежностей.

Причини пітливості бувають різного походження. Піт виділяється через менопаузи, так і при наявності серйозних патологій. Сильне потовиділення вночі — симптом, що вимагає особливої уваги та швидкої реакції. Будьте пильні і вчасно звертайтеся за допомогою до лікаря!

Джерело: HeadInsider