Іноді дріб’язковий з вигляду поріз пальця може коштувати вам життя . Цей чоловік ледь не позбувся її , коли став жертвою найтяжчого зараження крові.
 
Того дня англієць Кріс Алдред пересував комп’ютер і випадково порізав палець , на що навіть не звернув особливої ​​уваги. Просто промив ранку під краном і наклеїв пластир. Як розповідає сам Кріс , він різався куди сильніше , просто відкриваючи паперові конверти. Що стало причиною порізу на цей раз , Кріс не пам’ятає. Каже , що просто відчув , як уколовся чимось гострим.
 
 
Через 2 тижні , коли у нього давно вилетіла з голови історія з порізом пальця , Кріс переніс гострий напад болю в нижній частині спини. Він подумав , що потягнув м’яз , але в наступні дні біль став посилюватися , піднялася температура , почався жар . Чоловік списав це на грип. Через 3 дні він прокинувся , щоб сходити в туалет , але не зміг поворушити ногами. Тільки тоді Кріс попросив дружину викликати швидку допомогу.
 
Довгий час лікарі не могли зрозуміти , що стало причиною паралічу. Лише 5 днів по тому МРТ -тест показав наявність скупчення в хребті – ця маса тиснула на нерви. Кріса вирішили оперувати , хірургам треба було дізнатися , чи не є скупчення злоякісним . Але виявилося , що це було абсцесом , викликаним бактерією Staphylococcus aureus , яка потрапила в організм через поріз пальця.
 

“Подібні мікроорганізми носять на своїй шкірі до 40 % всіх людей , – каже мікробіолог Університету Естонія професор Ентоні Хілтон. – Найчастіше в зоні пахв або ніздрях . Поки вони зовні тіла , бактерії безпечні. Але досить їм проникнути в кровотік через будь-який поріз або подряпину , як вони здатні викликати зараження . Звичайно , імунна система в 90 випадках з 100 знищує “загарбників” , але у людей з ослабленим імунітетом цього не відбувається. Напередодні порізу Кріс не спав подовгу через народженої у них з дружиною дитини , його імунітет ослаб ” .

Лікарі видалили абсцес і помістили чоловіка на крапельницю з антибіотиками. Було неясно , чи зможе він відновитися після паралічу. Через 3 дні його стан погіршився до критичного – почався сепсис. Пацієнт так інтенсивно пітнів , що простирадла йому міняли по 3-4 рази на день , свідомість була спутаною , його била сильна дрож . Лише після 5 днів посилених ін’єкцій антибіотиків Кріс зміг піти на поправку , а потім і повністю відновитися. Йому дуже пощастило , адже в Британії сепсис щороку вбиває по 37 тисяч осіб.

Читайте також:  На що ви захворіли, якщо у вас холодні руки