ГоловнаНовини Здоров'яЦі ягоди можуть захистити від смерті через інфаркт й інсульт

Ці ягоди можуть захистити від смерті через інфаркт й інсульт

Вживання пригорщі ягід щодня зменшує ризик смерті від хвороб серця на 40%. До такого висновку прийшли дослідники.

полуниця

Для того щоб захистити своє здоров’я від хвороб серця, які належать до числа головних вбивць людства, можна просто більш активно налягати на ягоди. Дослідження показало, що жменя ягід у щоденному режимі зменшує ризик смерті від хвороб серця на цілих 40%. А все завдяки антиоксидантам антоцианінам, які і забезпечують ягоди їх унікальним кольором. Саме вони знижують небезпеку смерті від інфарктів та інсультів за рахунок поліпшення показника гнучкості артерій, що знижує артеріальний тиск і зменшує рівень запалень.

Читайте також:  Невелика доза розмарину покращує пам'ять

Британські вчені провели метааналіз 25 досліджень, які підкреслили цілющу силу ягід. Зазначимо, що близько 16% смертей, пов’язаних з порушеннями в роботі серця, у розвинених країнах викликається низьким кількістю фруктів у раціоні. Попередні дослідження також показали, що погане харчування відповідає за аналогічну статистику в інших країнах світу. Вчені з Університету Східної Англії проаналізували дослідження, які встановлюють зв’язок між антоцианінами і захворюваннями серцево-судинної системи.

Результати метааналізу однозначно показали, що одна-дві порції чорниці, журавлини або полуниці щодня дають людині досить антоцианінів для зниження ризику хвороб серця. При цьому даний ефект є більш потужним у молодих людей, ніж у літніх. Є думка про те, що антиоксиданти з ягід позитивно впливають на гнучкість стінок артерій за рахунок впливу на кишкові бактерії людини.

Читайте також:  Не затягуйте: лікарка назвала оптимальний вік для пологів

Джерело: МедікФорум

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News