Вставати рано-вранці буває важко навіть тим, хто звик до такого розпорядку дня. Особливо важким пробудження стає з настанням холодів, коли після дзвінка будильника за вікном все ще темно.

Справа в тому, що навіть після підйому з ліжка в організмі продовжує вироблятися гормон сну. Знизити його рівень можна за допомогою світла, розповіла лікарка невролог-сомнолог Олена Царьова.

Фахівець порадила шукати якнайбільше джерел світла в перші 90 хвилин з моменту пробудження. Найефективнішим вважається світло білого та блакитного спектру. Таке освітлення миттєво придушить вироблення мелатоніну в організмі та зменшить сонливість.

Примітно, що саме таке світло випромінює екран смартфона, в який багато хто заглядає майже відразу після того, як розплющили очі вранці. Перед сном користуватися гаджетами не варто саме тому, що світло від них заважає виробленню «сонного» гормону. Однак зранку синє свічення від екрану – те, що потрібно, щоб швидше підбадьоритися.

Читайте також:  Нутриціолог назвав десерти, якими можна насолодитися, якщо високий холестерин

«Скролінг треба використовувати на благо вранці, а не на шкоду ввечері. У різний час одні й ті самі чинники працюють по-різному», – сказала лікар.

А ось під час засинання рівень світла у кімнаті потрібно максимально знизити. В іншому випадку ви не тільки не зможете заснути, але і якість сну буде низькою, а значить, пробудження стане ще важчим.

Швидко заснути заважає не лише екран телефону, а й тривожні думки. Роздуми про вічне годинник не дають заснути багатьом людям вночі, особливо при підвищеному рівні тривожності.