Пакувальна індустрія розвивається в напрямку екологічності. На ринку з’являється все більше інноваційних рішень для зменшення впливу виробництва на навколишнє середовище. Для виробників ключовим є пошук компромісу між надійністю та екологічністю. Тому все більше підприємств переходять на упаковки з регрануляту і PCR. Що варто про них знати? Ми перевірили!

Чи пластикові упаковки також можуть бути екологічними?

Пластик – один з найпопулярніших матеріалів, що використовується в пакувальній індустрії. Виробники охоче використовують пластик переважно завдяки його:

  • безпеці;
  • довговічності;
  • гігієнічності;
  • легкості у обробці;
  • стійкості до пошкоджень;
  • легкості;
  • низькій ціні.

Однак у зв’язку зі зміною клімату все частіше говориться про необхідність більш ефективного управління відходами, які не піддаються біологічному розкладанню, щоб мінімізувати вплив виробництва на навколишнє середовище. Сьогодні повна відмова від пластику неможлива через низку причин.

По-перше: глобалізація. Було б складно доставити швидкопсувні продукти всім споживачам по всьому світу в упаковці, виготовленій лише з біорозкладних матеріалів, які набагато більше піддаються впливу шкідливих зовнішніх факторів.

По-друге: навколишнє середовище. Зростання попиту на біорозкладні матеріали, такі як папір, може негативно вплинути на економіку через необхідність організації масової вирубки лісів та інших заходів для забезпечення доступу до більшої кількості природних ресурсів.

Альтернативою для виробників, які не хочуть втрачати високу якість, але водночас роблять кроки на шляху до сталого розвитку, є упаковка з вторинної сировини, яку на українському ринку пропонує, зокрема, компанія «Пласт-Бокс Україна» https://plast-box.com.ua/ .

Регранулят та PCR – прорив у пакувальній індустрії?

Протягом останніх років багато компаній працювали над тим, щоб випустити на ринок упаковки, які б дозволили значно зменшити використання первинної сировини. Завдяки динамічному розвитку технологій переробки пластику виявилося, що упаковки, виготовлені з перероблених матеріалів, таких як PCR (пост-споживчі відходи) та PIR (постіндустріальні відходи), нічим не поступаються традиційним упаковкам як з точки зору надійності, так і з огляду на дизайн.

Цей тип упаковок наразі використовується виробниками хімічної промисловості (переважно побутової, садової та будівельної хімії). Їх можна декорувати будь-яким чином, наприклад, за допомогою технології IML (In-Mould Labelling). Виготовлені таким чином етикетки назавжди залишаються на упаковці, що сприяє естетичному вигляду, а також спрощує вторинну переробку.

Екологічні упаковки та його виробники, такі як «Пласт-Бокс Україна» (https://plast-box.com.ua/), справляють значний вплив на всю індустрію пластику. Перехід до циркулярної економіки – це не тільки тимчасова тенденція. Все більше компаній інвестують в екологічні рішення, маючи на увазі не тільки фінансову вигоду від зменшення використання первинної сировини, але, перш за все, стан навколишнього середовища та майбутнє наступних поколінь.

*На правах реклами