Хоча гречка є унікальним і корисним за своїм складом продуктом, до її включення в раціон потрібно підходити раціонально. За словами нутриціологів, люди нерідко набирають зайву вагу, не враховуючи високу калорійність цієї каші.

Так, всього в 100 грамах гречки міститься близько 343 калорій, велика частина яких надходить з рослинного протеїну. Крім того, в продукті містяться залізо, магній, фосфор, кальцій, цинк, незамінні для більшості спортсменів.

З цієї ж причини людям, які не піддають себе регулярним фізичним навантаженням, не рекомендується зловживати кашею. “Вживання має бути раціональним, особливо серед тих, хто планує схуднути”, – заявила нутриціолог Катерина Михайленко.

При цьому в певних випадках гречка навіть може нашкодити здоров’ю: є категорії людей, чий організм сприймає цей продукт як алерген. Що стосується здорових споживачів, то при занадто великій кількості з’їденої каші їх тіло перенасичується клітковиною.

В результаті у людини може виникати здуття і різні проблеми з роботою шлунково-кишкового тракту. Такий фактор повинен насторожити тих співгромадян, які борються з виразковою хворобою шлунка або гастритом.