Звичайно, комплекс вправ для очей ми всі добре вивчили ще в школі, коли нас змушували його робити на кожному уроці.

Зараз, коли ми цілий день сидимо за комп’ютером, цей комплекс вправ для очей дуже важливо повторювати 2-3 рази на день, щоб очі не псувалися і зір не погіршувався.
 
Так, почати слід з того, щоб поводити очима з боку в бік, а потім вгору і вниз. При цьому не забувайте фіксувати погляд на середині виведеної очима лінії, тобто дивитися прямо, і тоді ваш погляд буде описуватися як вправо-прямо-вліво-прямо. Повторювати це слід раз по 10. Потім можна описати очима настільки велике коло, наскільки можете. При цьому важливо, щоб ви не зрізали кути, і коло було якомога більш рівним. Повторювати це слід теж раз 10, причому з кожним разом, у міру того, як будуть тренуватися ваші м’язи, ви будете описувати все більший і більший коло.
 
Потім потрібно поробити вправу «вісімка», по якій виходить ніби два маленьких кружечка з загальною точкою там, де ваш погляд прямо. Повторення 10 разів буде оптимальним. При цьому пам’ятайте, що краще зробити три рази на день по 10 разів, ніж один раз – 30. Також необхідно пам’ятати, що голова не повинна рухатися, тільки очі повинні рухатися, але перенапружуватися також не варто. Не забудьте зробити в обидві сторони.
 
Дуже корисно для очей зміна фокусної відстані. Для цього потрібно наклеїти на віконне скло яку-небудь точку, з паперу або пластиліну, і переводити погляд з неї на самий далекий предмет, який повинен знаходитися прямо за нею, тобто за фактом ваш погляд буде являти собою пряму лінію, краї якої – точки на склі і прямо за ним якась далека. Подібну вправу можна робити з пальцем: витягніть руку, сфокусуйте погляд на пальці, а потім повільно його наближайте, потім повільно віддаляйте. Потрібно домогтися такого результату, щоб ви бачили малюнок на шкірі на будь-якій відстані.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЯК ЗНЯТИ ВТОМУ ОЧЕЙ?

ЧЕРВОНІ ОЧІ: ПРИЧИНИ І ЛІКУВАННЯ

ОСНОВНІ МЕТОДИ ОЗДОРОВЛЕННЯ ОЧЕЙ