Якщо апетит відсутній кілька днів – це має насторожити. Причини бувають різні: від нешкідливих до найнебезпечніших.

Апетит – фізіологічний механізм, який при нормальній роботі організму повинен спрацьовувати мінімум три рази в день. Якщо ви помітили, що почуття голоду виникає рідше або не з’являється зовсім, перш за все, проаналізуйте зовнішні фактори, які могли б на це вплинути.

У більшості випадків самоаналізу буває достатньо, щоб підкоригувати роботу харчового центру, розташованого в мозку, а якщо видимих причин даного стану самостійно визначити не вдалося – терміново звертайтеся до спеціаліста, наприклад, до гастроентеролога. Основні фактори відсутності апетиту можуть бути наступними:

Жарко!

Влітку це трапляється з багатьма людьми. У спеку організму потрібно набагато менше енергії, ніж узимку. Тому якщо відсутність апетиту влітку ви спостерігаєте систематично – особливо не переживайте. Швидше за все, з настанням холодів все налагодиться.

Дефіцит руху

Інша з числа «нешкідливих причин» – малорухливий спосіб життя. Оскільки організм перебуває, скажімо так, в «сплячому режимі», він цілком обходиться малою кількістю калорій. У цьому випадку потрібно переживати не через відсутність апетиту, а додати в своє життя фізичні навантаження. У розумних межах вони підуть тільки на користь, оскільки гіподинамія може викликати до життя проблеми серйозніші за втрату апетиту.

Стреси, навантаження «на грані»

Багатьом сучасним людям властиве прагнення все встигнути: зробити кар’єру, збудувати відносини в родині, а крім цього ще хочеться добре виглядати, для чого теж потрібен час, сили та натхнення. Особливо дістається працюючим жінкам, які проживають в мегаполісі і мають сім’ю. Щоб усе встигнути, потрібно крутитися як білка в колесі. І адже крутяться: роблять кар’єру, відводять дітей до школи і до репетиторів, отримують порцію щоденних стресів в громадському транспорті, бігають по магазинах за продуктами і в пошуках знижок, готують їжу, на яку потім і дивитися-то не хочеться.

Якщо симптоми вам знайомі і ніби про вас написано можете сміливо ставити собі діагноз «стресорексія». Цей вид харчового розладу був виявлений фахівцями відносно недавно і найчастіше зустрічається у жінок 20-40 років, у яких немає можливості або бажання скоротити обсяг роботи. В результаті втомлений організм, виснажений стресами і надмірним напруженням оголошує «голодування».

Психологи уточнюють, що цей стан слід трактувати саме як захворювання і воно являє собою комбінацію депресії, стресу і анорексії. Як правило, починається стресорексія з того, що людина через свою постійну зайнятість відмовляється від обіду, а потім і зовсім втрачає апетит.

Навіть якщо ви з тих, хто прагне контролювати свою вагу і не проти втрати апетиту – не поспішайте радіти: тривале перебування в такому стані ще нікого до добра не доводило. Хронічні захворювання органів, нервові зриви – це тільки верхівка айсберга. Займіться собою вчасно – не дозволяйте організму безконтрольно голодувати!

Лікарські препарати

Чому пропадає апетит?Якщо ви приймаєте якийсь медикаментозний препарат, то ще раз уважно прочитайте анотацію до ліків. Можливо, що втрата апетиту включена в список побічних явищ. У цьому випадку порадьтеся з фахівцем: він або порекомендує вам інший препарат, або, якщо курс наближається до завершення, а даний препарат ефективно вирішує проблему дозволить вам його приймати ще два-три дні. Після курсу лікування через 10-15 днів після того, як ви закінчите прийом ліків, все відновиться само собою.

Розлади органів травлення

Харчуватися час від часу – для вас явище нормальне? Ваш раціон не збалансований, режиму як такого немає, ви перебиває перекусами у вигляді бутербродів і пиріжків? Тоді не дивуйтеся, що організм таки обурився і зовсім відмовився приймати ваші жалюгідні подачки. Він-то знає чого хоче: кашку вранці, супчик в обід, салатик і кефірчик на вечерю. Приблизно такі його потреби.

Терміново допоможіть бідолазі, поки не пізно. Адже вам не потрібні набуті хронічні розлади травлення і жорстка дієта довжиною в життя? Посидьте на легкій дієті. По ранках «запускайте» шлунок за допомогою мінеральної води, що володіє корисними властивостями. В обід обов’язково перша страва, нехай зовсім небагато, але, головне, регулярно. Сприяють відновленню апетиту молочнокислі продукти. Кефір або йогурт ввечері і ви забезпечите своєму ШКТ нормальну роботу. Тільки не перестарайтеся: однієї склянки буде досить.

А може паразити?

Ви перебрали всі перелічені симптоми і спробували їх приміряти до себе, але зрозуміли, що вищесказане – не про вас? Або вжиті заходи не спрацювали, апетит не повернувся? Тоді потрібно шукати причину в чомусь іншому. Не затягуйте з візитом до гастроентеролога, він призначить вам аналізи і визначиться з точним діагнозом.

Наприклад, тривала відсутність апетиту може бути викликана запальним процесом в організмі або наявністю паразитів в кишечнику. Останній стан частіше характеризується надмірним апетитом, але, буває і так, що апетит пропадає.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ПОРАДИ ЩОДО ПОЛІПШЕННЯ ТРАВЛЕННЯ

ПОРАДИ ДЛЯ ЗНИЖЕННЯ АПЕТИТУ