Вчені встановили, щоб докозагексаєнова кислота, що міститься в жирних кислотах Омега-3, скорочує ризик розвитку старечого недоумства. Причому майже наполовину.

Напевно, кожен із нас знає людей, які самі зіштовхнулися із хворобою Альцгеймера, або мають хворих родичів. Це найпоширеніший різновид деменції, тільки на території США проживає майже 6 млн людей, які страждають від розладу, що незворотно позбавляє пам’яті.

Лікарі та вчені все ще намагаються повністю розібратися з причинами деменції та тим, як захистити від неї організм, а також з тим, чим лікувати цю хворобу. Але встановлено, що отримання достатньої кількості DHA від жирних кислот Омега-3 може знизити ризик хвороби Альцгеймера на 49%.

Йдеться про докозагексаєнову кислоту, яка міститься в жирних кислотах Омега-3. Вже відомо, що має потенціал запобігати таким проблемам зі здоров’ям, як ревматоїдний артрит, захворювання серця, деякі види раку, а також депресію. І тепер з’ясувалося, що вона також корисна при запобіганні хворобі Альцгеймера.

Середній вік учасників дослідження становив 65 років, на момент початку спостережень ні в кого не було ознак деменції. Встановлено, що люди з найвищим рівнем DHA ймовірність діагностування хвороби Альцгеймера скоротилася на 49%. Примітно, що 15 років тому інша група вчених дійшла аналогічних висновків. Отже, жирні кислоти Омега-3 точно можуть захищати нас від одного з найстрашніших захворювань.