Цей кисломолочний продукт вважається обов’язковим у здоровому раціоні. Але чи дійсно всім корисно пити кефір?

Насамперед, підказують лікарі, протипоказами до вживання цього продукту є індивідуальна непереносимість. Крім того, кефір здатний зіпсувати самопочуття людям з підвищеною кислотністю шлункового соку (все ж даний продукт сам містить кислоту) та іншими проблемами шлунка.

«Кефір можна пити при таких хворобах ШКТ, як виразка, гастрит, панкреатит, а також у разі рефлюксної хвороби, в тому числі з печією», – застерегли медичні фахівці.

Шанувальникам екстремальних способів схуднення на зразок різних дієт на одному кефірі лікарі настійно радять не практикувати кефірних монодієт в цілях схуднення. У такому разі організму загрожує дефіцит поживних речовин, оскільки тих, що містяться в самому кефірі недостатньо для підтримки хорошого здоров’я. Способи схуднення з вживанням лише одного кефіру можуть приводити до зниження імунітету і порушень метаболізму, підкреслили вчені.

Читайте також:  Поєднання різних видів спорту забезпечує найбільше зниження ризику смерті

Також кефір може бути небажаний для людей з проблемами нирок. При нирковій недостатності додаткове білкове навантаження небажане, а кефір – багате джерело білка.

Нарешті, абсолютно для всіх кефір шкідливий в несвіжому вигляді. У такому продукті збільшується патогенна флора, і в гіршому випадку напій може призвести до серйозного отруєння.