Наукові фахівці Північно-Західного університету США отримали дані про те, що фізіологічні процеси старіння в організмі прискорює багатодітність.

У результаті спостережень вченими був зроблений висновок про те, що велика кількість дітей в сім’ї може старіти завчасно. Про зроблену ними знахідку розповів журнал Medical Xpress.

Був здійснений експеримент з участю тисячі молодих філіппінських жінок віком від 20 до 22 років і мали дітей, від одного до трьох. Вчені провели генетичний аналіз клітин учасниць, дослідивши структуру таких маркерів старіння як довжина теломерів (кінцеві ділянки хромосом) і эпигенетический вік.

Цей аналіз продемонстрував, що кожна вагітність і пологи старили організм жінок на клітинному рівні, а вагітність у ранньому віці до 20 років значно прискорювали процес старіння.

Читайте також:  Названо средство для профилактики рака кишечника

«Після кожної появи на світ дитини у породіллі старіли клітини організму – в середньому від півроку до двох років «надбавки» до віку», – повідомили автори роботи.

Нагадаємо, попереднє дослідження вчених з Університету Ньюкасла демонструвало, що фактором прискореного старіння може бути стрес. Якщо жінка існує в умовах постійного стресу, її організм за своїми фізіологічними параметрами буде на 10 років старше, ніж у жінки, яка живе без стресу, заявили тоді дослідники.

Джерело: МедікФорум