Чи знаєте ви, наскільки небезпечним для здоров’я може виявитися огірковий розсіл? Не варто забувати: його вживання – це навантаження на серце.

Медичні фахівці розповіли, кому небезпечно пити огірковий розсіл.

Сердечник. Пити розсіл людям, у яких є проблеми з серцево-судинною системою може бути дуже небезпечно. Все-таки основний компонент розсолу – це сіль, причому у великій кількості. Ударна доза солі в огірковому розсолі може посприяти затримці вологи в тканинах, а також збільшення обсягу крові. Як результат, відразу виростає навантаження на серце, яке змушене пропускати значний обсяг рідини. Тим, хто пережив інфаркт, про розсолі краще зовсім забути.

Люди з проблемами нирок і шлунково-кишкового тракту. Насичений сіллю огірковий розсіл небезпечний при нирковокам’яній хворобі, гепатиті, панкреатиті і холециститі, – у людей з цими недугами після його вживання може різко погіршитися стан.

Жертви варикозу. Медики настійно радять утримуватися від пиття огіркового розсолу пацієнтам з варикозним розширенням вен. Затримка рідини в організмі через його підвищену концентрацію солі сприяє набряклості в ногах і збільшення вен в обсязі.

Володарі чутливого шлунка. Крім кухонної солі в огірковому розсолі досить багато оцту. У мінімальній дозі оцет навіть тонізує, але у великому обсязі небезпечний для здоров’я. Розсіл провокує зростання кислотності, що подразнює слизову органів травної системи, тому його небезпечно пити при чутливому шлунку і схильності до печії. Часте споживання розсолу здатне призвести до розвитку гастриту, виразки, а також внести свою лепту в розвиток цирозу печінки, застерегли експерти.