Ми часто говоримо про шкідливі продукти, вживання яких бажано обмежити. А які продукти повинні стати основою здорового раціону?

Овочі

Основою кожного раціону, за словами фахівців, повинні бути овочі та зелень: у них міститься величезна кількість вітамінів і мінералів, які так необхідні організму, а також клітковина, яка забезпечує нормальну роботу шлунково-кишкового тракту. Більшість овочів бажано їсти свіжими або з мінімальною термічною обробкою.

Жирна риба

Жирна риба містить каротиноїди, поліпшують активність мозку, а також ненасичені жирні кислоти омега-3 і омега-6, які корисні для здоров’я серця і судин і просто необхідні для нормальної діяльності організму. Крім того, риба містить білки, які засвоюються легше, ніж білки з м’ясних продуктів.

Горіх

Вживання горіхів забезпечує організм поживними речовинами, які захищають від запалень і зміцнюють серце. Чим частіше людина їсть горіхи, тим менша ймовірність його смерті в молодому віці від раку або інфаркту, показали дослідження. Але оскільки горіхи дуже калорійні, зловживати ними не варто.

Цільнозернові продукти

Цільнозернові продукти, хліб і макарони, містять у собі вітаміни групи В, вітамін Е, магній, харчові волокна – їх вживання теж іде на користь здоров’ю, крім того, вони добре насичують, забезпечують тривале відчуття ситості і запобігають різкі скачки рівня глюкози в крові.

Морепродукт

Морепродукти теж повинні бути включені в список безумовно корисних для здоров’я продуктів. Морські водорості, наприклад, відрізняються високою концентрацією йоду і фукойдану – ці речовини покращують функцію щитовидної залози і ефективно борються з запаленнями в організмі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ТОП-5 ПРОДУКТІВ ХАРЧУВАННЯ, ЯКІ ШКІДЛИВІ ДЛЯ ЗДОРОВ’Я