Австралійські фахівці з Центру по контролю і профілактиці захворювань встановили, що контактні лінзи можуть стати чинником погіршення зору аж до сліпоти. За словами лікарів, у носіїв контактних лінз нерідко виявляється паразит, здатний викликати згубну для очей інфекцію.

Медики центру оприлюднили історію молодої жінки, яка втратила зір на лівому оці в результаті носіння лінз. Як було встановлено, через лінзи її очі виявились зараженими мікроскопічним паразитом під назвою Acanthamoeba. В результаті в австралійки розвинувся акантамебний кератит – ця інфекція і погубила очей.

«Acanthamoeba найчастіше виявляють в рідині для контактних лінз, звідки разом з лінзами вона може проникати в очі», – констатували експерти.

Читайте також:  Чотири види продуктів, які піднімуть настрій

За їх словами, при попаданні в око мікроб пошкоджує рогівку, внаслідок чого виникає біль, почервоніння і помутніння очей. Також потерпій людині здається, що всередині ока щось повзає.

«Для виявлення паразита береться зішкріб з поверхні рогівки, або ж його діагностують з допомогою мікроскопа. Якщо вчасно не почати лікувати захворювання, це призводить не тільки до сильних болів, але і до втрати зору», – застерегли медики з Австралії.

Джерело: MedikForum