Морська сіль – корисний продукт , який можна використовувати для лікування та профілактики багатьох захворювань і порушень в організмі.

Вже більше чотирьох тисяч років , як морська сіль є невід’ємним елементом в раціоні харчування народів, що проживають на березі морів і океанів. Як і тисячі років тому , спосіб отримання солі з морської води принципово не змінився. Отримують цей продукт шляхом випарювання під впливом сонячного тепла і вітру . Деякі виробники вдаються до методу випарювання на відкритому вогні.

Морська та кухонний сіль : у чому різниця ?

Варто відзначити , що вся сіль , яка видобувається на нашій планеті , за своїм походженням є морською . Сіль , видобута з надр землі , колись була складовою частиною морів і океанів. Однак під дією тектонічних процесів вона поступово стала відкладатися на суші , причому хімічні процеси, що відбувалися сотні мільйонів років тому , призвели до того , що від морської солі на суші залишився , в основному , хлорид натрію. Більш того , сучасна обробка додатково доочищає кам’яну сіль , витягуючи звідти інші осадові породи.

Читайте також:  До 50 років чоловіки на чотири роки старші за жінок біологічно

Відзначимо , що основним компонентом і морської солі також є хлорид натрію , проте крім цього з’єднання морська сіль містить до 5% інших мінералів і мікроелементів , які становлять майже третину таблиці Менделєєва. Причому мінеральний склад морської солі може сильно відрізнятися в залежності від частини світового океану , де вона була здобута . Найкращі сорти морської солі отримують в Ізраїлі , Франції , Гаваях і Великобританії. Часто морська сіль може мати натуральний окрас , що свідчить про наявність у ній залишків водоростей або вулканічних порід. Наприклад , на Гаваях отримують червону сіль з домішкою червоної глини , і чорну – з частками вулканічного попелу.

Склад морської солі і її корисні властивості

Брак мікроелементів – поширена проблема сучасності. Дефіцит мінералів призводить до порушення обмінних процесів , а також може спричинити за собою серйозні зміни, що вимагають медичного втручання. Регулярне вживання морської солі сприяє вирішенню даної проблеми , оскільки в цьому продукті містяться такі мікроелементи:

 • магній – один з ключових елементів , що підтримують нормальне функціонування нервової системи. Брак магнію прискорює процеси старіння в організмі ;
 • калій – підтримує водно-сольовий баланс , а також необхідний для нормальної діяльності серця ;
 • йод – незамінний мікроелемент , що підтримує гормональний баланс в організмі. Йод необхідний для діяльності щитовидної залози , оскільки входить до складу її гормонів – тироксину і трийодтироніну ;
 • залізо – невід’ємний елемент гемоглобіну , бере участь у транспортуванні кисню ;
 • мідь – бере участь у процесі кровотворення і перешкоджає розвитку анемії ;
 • марганець – надає зміцнюючу дію на імунну систему і опорно-руховий апарат , оскільки задіяний у процес кісткоутворення ;
 • селен – підвищує імунний статус організму і виступає в ролі онкопротектором ;
 • кремній – мікроелемент , що надає еластичність судин ;
 • бром – надає заспокійливу дію на нервову систему.
Читайте також:  4 типи напоїв, яких слід уникати, можуть викликати «затвердіння» артерій
Морська сіль для лікування і профілактики

Морську сіль можна застосовувати для лікування і профілактики ряду захворювань , а також і в якості косметичного засобу .

Наприклад , розчин морської солі використовується для промивання носа. Це хороший профілактичний і лікувальний засіб при застудах , грипі та інших гострих респіраторних захворюваннях. Крім того , прийом морської солі доцільно поєднувати з основним лікуванням при наступних недугах :

 • серцево-судинні захворювання, зокрема , гіпертонія і порушення кровообігу ;
 • хвороби суглобів (ревматизм , артроз , артрит) ;
 • харчове отруєння , інтоксикації ;
 • хронічна втома;
 • грибкове ураження шкіри і нігтів (ванни з морською сіллю) ;
 • розлади шлунково-кишкового тракту.
Протипоказання

Як відомо , все добре , що в міру. Пам’ятайте , що морська сіль на 93-95 % складається з того ж хлориду натрію , як і звичайна кухонна сіль . Тому надмірне вживання морської солі може негативно позначитися на стані вашого здоров’я. При звичайних фізичних навантаженнях добова допустима доза морської солі становить 5 грамів. При високих фізичних навантаженнях споживання можна збільшувати до 10-12 грамів , однак за умови попередньої консультації з фахівцем. Підвищене вживання морської солі призводить до проблем у роботі серцево-судинної системи , набряків , виразкової хвороби і остеопорозу.

Читайте також:  6 ефектів для здоров'я від поїдання білого рису

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КОРИСНІ ВЛАСТИВОСТІ МЕДУ

ЦІЛЮЩА КОРИСТЬ ГРЕЧКИ

ЯК МІНЕРАЛИ ВПЛИВАЮТЬ НА НАШ ОРГАНІЗМ