Питання про те , як швидко спирт досягає мозку , і як саме впливає на мозкові клітини , давно аналізується наукою. Але якщо в ранніх дослідженнях на цю тему дію алкоголю на головний мозок вивчалося тільки на тваринах , то німецькі вчені вперше провели досліди на людському мозку .
 
В експерименті , який був організований фахівцями з університету Ганновера , взяли участь вісім здорових чоловіків і сім жінок. В ході дослідів , що проводилися поетапно , добровольці випивали по порції алкоголю , а медики сканували показники їх головного мозку в різні моменти – до , під час і після випивки .
 
Сканування допомогло з’ясувати , що перші аномалії під впливом алкоголю в мозкових клітинах виникають вже через 6 хвилин після того , як спиртне потрапляє в організм. При цьому спиртові сполуки знижують концентрацію хімічної речовини , що захищає клітини від пошкоджень.
 
Відновлювальний процес в клітинах мозку починається у міру спаду алкогольного сп’яніння. Але вчені стверджують , що коли вживання спиртного стає регулярним , то здатність до регенерації у мозку істотно знижується. Більше того , у зв’язку з алкогольною інтоксикацією частина клітин мозку взагалі відмирає – адже чим вище концентрація алкоголю в крові , тим нижче рівень захисних речовин , і, відповідно , тим гірший вплив випивки на клітини мозку.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЯК АЛКОГОЛЬ ВПЛИВАЄ НА НАСТРІЙ?