Кетогенна дієта, яка орієнтована на споживання білків і жирів і скорочення вуглеводів, може бути найбільш підходящою для людей з розсіяним склерозом (РС). Такі дані були отримані в попередньому дослідженні, представленому на щорічній зустрічі Американської академії неврології. Дослідження також показало, що дана дієта може скорочувати втому і депресію у людей з розсіяним склерозом.

“Кетогенна дієта з високим вмістом жирів, достатньою кількістю білків і низьким вмістом вуглеводів дозволяє організму використовувати жир в якості основного джерела енергії замість цукру, імітуючи тим самим стан голодування”, – розповідає автор дослідження Дж. Ніколас Брентон, доктор медичних наук Університету Вірджинії в Шарлотсвіллі.

Він підкреслює, що кетогенна дієта допомагає знизити рівень цукру в крові у людей з діабетом 2 типу і поліпшити контроль над нападами у людей з епілепсією. Однак її недостатньо вивчали в питанні впливу на людей з РС.

У дослідженні взяли участь 65 осіб з розсіяним склерозом, у яких були напади загострення і ремісії. Учасники дослідження дотримувалися кетогенної дієти протягом шести місяців.

Дотримання дієти контролювалося за допомогою щоденних аналізів сечі для вимірювання кетонів, метаболіту, що виробляється організмом при спалюванні жирів. Загалом 83 % учасників дотримувалися дієти протягом усього періоду дослідження.

Учасники пройшли тести та опитування до початку дієти і знову через три і шість місяців під час дієти, щоб виміряти рівень інвалідності та якість життя. Дослідники виявили, що у учасників не тільки стало менше жиру через шість місяців, але і знизилися показники втоми і депресії.

Опитування про якість життя виявило, що середній бал фізичного здоров’я піднявся з 67 на початку дослідження до 79 в кінці. Також покращилися результати загального тесту на прогресування розсіяного склерозу. За шкалою від нуля до 10, показник знизився з 2,3 до 1,9.