Люди з діабетом часто стикаються з дієтичними обмеженнями для того, щоб контролювати рівень цукру в крові і запобігти появі ускладнень.

Хоча дослідження даної проблеми знаходяться на початковому етапі, їх результати показують, що кориця може допомогти в боротьбі з деякими симптомами діабету. Це малоймовірно, що кориця викликає скачки тиску або порушує рівень цукру в крові. Так, діабетики, які сумують за солодким ароматом, можуть виявити, що кориця – хороша заміна цукру.

Чи дійсно вживання кориці впливає на рівень цукру в крові?

Вживання кориці є перспективним при лікуванні рівня цукру в крові, а також деяких інших симптомів діабету.

Дослідження впливу, який чинить кориця на рівень цукру в крові при діабеті, дають змішані результати і перебувають на ранніх стадіях. Більшість досліджень були невеликими, тому необхідно проводити додаткову роботу в цьому напрямку. Проте, люди з діабетом, які цікавляться рослинними лікарськими засобами, можуть бути здивовані тим фактом, що лікарі серйозно ставляться до потенціалу, яким володіє кориця, для лікування деяких симптомів діабету.

У дослідженні, результати якого були опубліковані в 2003 році в журналі «Лікування діабету», порівняли результати групи, в якій спостережуванні щодня вживали в їжу 1, 3 та 6 г кориці з результатами групи, яка отримувала плацебо протягом 40 днів. Всі три рівня споживання кориці знижували рівні цукру та холестерину в крові. Даний ефект спостерігався вже через 20 днів після того, як спостережувані перестали приймати корицю.

Невелике дослідження, опубліковане в журналі «Міжкультурна етнофармакологія» (2016), в якому брало участь 25 чоловік, показало, що кориця може бути корисною для людей з погано контрольованим діабетом. Учасники брали 1 грам кориці протягом 12 тижнів. Результатом було зниження рівня цукру в крові натщесерце.

Однак, дослідження, опубліковане в «Журналі традиційної та альтернативної медицини» (2013), дала протилежний результат. У цьому експерименті використовувався більш надійний метод і брала участь більша кількість спостережуваних (близько 70 осіб). Вчені виявили, що щоденне вживання в їжу 1 г кориці протягом 30 і 60 днів не призводить до поліпшення показників цукру в крові.

Аналіз, опублікований в журналі Академії харчування та дієтології (2016), спробував об’єднати існуючі дані про вплив кориці на зниження рівня цукру в крові. Автори проаналізували результати 11 досліджень ролі кориці в лікуванні діабету. За підсумками всіх робіт, спостерігалося деяке зниження рівня цукру в крові натщесерце. Дослідження, в яких також вимірювався рівень гемоглобіну A1C, також показали незначне зниження.

Однак, тільки 4 дослідження дали результати лікування по зниженню рівня цукру, близькі до запланованих американською Асоціацією діабету. Це говорить про те, що кориця може бути корисним засобом, але не є заміною традиційного лікування діабету.

Більш ранній аналіз, опублікований в «Журналі лікарської їжі» (2011), також вказує на той факт, що кориця має властивість знижувати рівень цукру в крові. Порівнявши результати попередніх восьми досліджень, аналітики виявили, що середній рівень скорочення рівня цукру становить 3-5 %.

Жодне з досліджень не показало, що вживання кориці чинить негативний вплив на рівень цукру в крові. Це означає, що кориця є безпечним вибором для людей, які страждають діабетом, які хочуть знайти більш здорову альтернативу цукру, солі та іншим шкідливим для діабетиків смако-ароматизирующим добавок.

Інші переваги вживання кориці для діабетиків

Також, кориця здається перспективним засобом для лікування інших симптомів діабету. Дослідження, опубліковане в журналі «Лікування діабету» (2003), також виявило зниження рівня жирів і так званого «поганого» холестерину в крові. Ці показники залишалися нижче навіть через 20 днів після того, як учасники перестали вживати в їжу корицю.

Дослідження, опубліковане у виданні «Артеріальний тиск» (2016), порівняло ефекти вживання кориці з кардамоном, імбиром і шафраном. Кориця та інші трави не надали будь-якого впливу на артеріальний тиск, параметри тіла або індекс маси тіла (ІМТ).

Підказки про способи застосування кориці

Перед тим як пробувати новий лікувальний засіб, пацієнтам необхідно проконсультуватися зі своїм лікуючим лікарем.

При проведенні всіх виконаних досліджень ефекту, який надає кориця при лікуванні діабету, використовувалося мала кількість цієї речовини – зазвичай чайна ложка або навіть менше.

Пацієнти, зацікавлені в тому, щоб спробувати вживати корицю як доповнення до традиційних препаратів для лікування діабету, повинні починати з щоденного застосування невеликих порцій, приблизно від 1 грама (від ¼ до ½ чайної ложки).

Також як різні препарати проти діабету дають різні результати і побічні ефекти у різних пацієнтів, такий метод, як вживання кориці, не буде працювати для всіх. Деякі люди навіть можуть випробувати його деякі побічні реакції.

Деякі стратегії підвищення шансів на успіх і зниження ризиків включають наступне:

  • Ведіть продовольчий щоденник.
  • Дотримуйтеся нормального плану лікування діабету. Вживання кориці не замінить моніторинг цукру в крові, здорову дієту або традиційні препарати для лікування діабету.
  • Перед тим, як почати використовувати які-небудь нові ліки для лікування діабету, включаючи корицю та інші трав’яні засоби, поговоріть зі своїм лікарем.
  • Використовуйте корицю як смако-ароматизуючою добавки до здорової їжі, наприклад, вівсянку або мюслі. Пацієнтам необхідно уникати вживання булочок з корицею, здобних рогаликів та інших цукровмісних продуктів, які містять багато кориці.
  • Людям, які не люблять смак кориці, можна вживати біодобавки, що містять корицю.
Кому варто уникати вживання кориці?

Кориця є безпечним ароматизатором для більшості діабетиків. Проте, люди з захворюваннями печінки або схильні до цих захворювань, ймовірно, повинні уникати вживання кориці, особливо у великих кількостях.

Кориця випускається в двох формах: цейлон і касія. Касія містить невелику кількість речовини, називану кумарин. Деякі люди чутливі до цієї хімічної речовини, і, якщо вони отримують її у великих дозах, у них може розвинутися захворювання печінки. Особливо схильні до ризику пацієнти, у яких вже є захворювання печінки.

Більшість досліджень про роль кумарину в розвитку печінкової недостатності враховує вживання значно більшої кількості кориці, ніж те, яке рекомендовано для керування діабетом. Це підкреслює важливість того, що необхідно починати з невеликих кількостей.

Пацієнти також повинні постаратися вживати цейлонську коричну добавку замість більш доступної кориці касія.

Взаємодія кориці з іншими травами і лікарськими препаратами

Кориця безпечна для комбінування з більшістю лікарських і трав’яних засобів. Пацієнти, які приймають інші лікарські засоби, перед початком лікування повинні проконсультуватися з лікарем. Навіть такі натуральні засоби, як кориця, можуть викликати негативні взаємодії.

Люди, що страждають діабетом, та приймають ліки, що можуть завдати шкоди їх печінці, перед вживанням кориці повинні проконсультуватися зі своїм лікуючим лікарем. Також, вони повинні намагатися вживати цейлонську корицю замість кориці касія.

Кориця може вступати у взаємодію з препаратами для згортання крові, такими як варфарин, і деякими іншими препаратами для лікування артеріального тиску.

Щоб зменшити ризик негативних взаємодій та інших побічних ефектів, пацієнти, які страждають діабетом, повинні вести щоденник нових або незвичайних симптомів. Також, пацієнти повинні повідомляти про будь-які побічні реакції свого лікаря, як тільки вони з’являться. Це допомагає людям з діабетом приймати правильні рішення щодо прийому лікарських препаратів і уникати виникнення потенційно серйозних побічних явищ.