Багатьом знайоме відчуття тривоги: з’являється паніка, частішає серцебиття. Хочеться взяти себе в руки і заспокоїтися. Але чим більше ми ігноруємо страх, тим сильніше він нас захоплює. Ми підготували рекомендації, які допоможуть вам подивитися на хвилювання з іншого боку і прийняти його, а не чинити опір.

Порадійте: вам не все одно

Переживання — наша зацікавленість в ситуації, за яку ми хвилюємося. Людина фокусується на важливу для неї проблему. Навряд чи ви витрачаєте сили і нерви на аспекти життя, які вас не стосуються. Визнайте занепокоєння позитивною якістю. Намагайтеся називати проблему завданням — така ментальна установка полегшить пошук відповідей. Людям, яким властиво занепокоєння, в більшості випадків притаманне співчуття і турбота про оточуючих.

Мисліть рішенням, а не проблемою

Розгляньте стресові ситуації — про що говорить ваша реакція на них? Переживаєте, що люди вас засудять чи не приймуть? Загрузли в роботі, боїтеся розчарувати керівництво? Дійдіть до суті, в якій прихована причина ваших тривог. Розуміння того, що відбувається звільняє від страху. Якщо наростає паніка, говоріть: «Я впораюсь». Керуйтеся цим при будь-яких обставинах і концентруйтеся саме на вирішенні проблеми.

Читайте також:  Лікар-педіатр назвала наслідки плоскостопості для здоров'я
Розрізняйте реальну проблему і своє ставлення до неї

Людина схильна «вигадувати» проблеми, які ще не встигли виникнути. Проходьте повз компанії незнайомих осіб, чуєте сміх і думаєте, що це через ваш новий образ? Яка ймовірність, що сміялися над вами, а не над жартом? Страх здатний подавити людину, ввести її в стан смутку. Не вигадуйте того, чого немає — і занепокоєння зникне сама собою. Те, як ви розмовляєте з самим собою, впливає на вашу нейробіологічну відповідь. Будьте за себе, ведіть внутрішні позитивні діалоги.

Фокусуйтеся на відчуттях

Визнайте тривогу, якщо починаєте нервувати. Не уникайте цього відчуття. Зупиніться і скажіть: «Я боюся». Після цього вам стане набагато легше. Коли ви думаєте про свою турботу, активується частина мозку, яка керує думками і поведінкою. Ви відволікаєтеся і включаєте відчуття повного контролю. Підходите до проблеми раціонально — і ваш мозок буде працювати на вас. Занепокоєння буде служити вам, замість того, щоб руйнувати.

Читайте також:  Лікар назвала 3 доступні продукти, які допомагають уникнути тромбів
Зробіть тривогу своїм союзником

Тривога — тільки почуття, яке не може заподіяти вам шкоди. Уявіть, страх — колишній приятель, до якого ви відчуваєте самі добрі почуття. Ваш «приятель» настирливий і завжди несподівано з’являється, і в цьому його головний плюс. Запитайте це почуття: «Ти мене захищаєш? Про що предупреждаешь?» Знайдіть одного в своєму страху — це створить йому позитивну роль у вашому житті.

Зустріньтеся зі своїми страхами

Дійте від зворотного. Ми впевнені в собі, коли все відбувається у звичному форматі. Нам комфортно і не страшно. Як тільки ми стикаємося з незвичним сценарієм, самовладання слабшає. Зіткнемося з вашими головними обмеженнями: заговоріть в групі незнайомих людей, попросіть про підвищення на роботі, відмовтеся від того, що вам не подобається. Уявіть найгірше, що може трапитися. Як правило, накручене очікування страшніше дійсності.

Читайте також:  Психолог розповів про позитивний вплив стресу на організм

Джерело: The challenger