Бурчання в кишечнику – симптом, який знайомий переважній більшості людей. Бурчання після їжі, як правило, свідчить про переїдання або поспіх під час їжі. Іноді цей симптом супроводжується болями в животі і метеоризмом, що свідчить про наявність захворювань.

Чому бурчить кишечник?

Бурчання в животі – поширена проблема, причини якої можуть бути самими різними. Найчастіше неприємне бурчання виникає в області ободової товстої кишки, хоча сприймається це як звуки шлунка.

Основними факторами, що провокують бурчання в кишечнику, можуть бути:

  • просування харчової грудки великої щільності;
  • утворення кишкових газів;
  • наявність великої кількості твердих неперетравлюваних частинок в кишечнику, які провокують посилення перистальтики.

Відзначимо, що наявність фізіологічних шумів в кишечнику може вважатися нормою. Однак, якщо крім бурчання в кишечнику, вас турбує метеоризм, болі в животі, надмірна відрижка і розлад шлунку, то це, як правило, свідчить про шлунково-кишкові розлади.

Бурчання в животі і гіперрухливість кишечника

Часто бурчання в животі викликано посиленою перистальтикою кишечника. Харчова грудка занадто швидко просувається по шлунково-кишковому тракту, що погіршує його хімічну обробку травними ферментами. Це і ускладнює процес перетравлення, що проявляється на увазі бурчання.

Посилена перистальтика часто супроводжується діареєю, що може бути пов’язано з такими захворюваннями і станами як:

  • інфекційний гастроентерит;
  • роздратування кишечника токсичними речовинами;
  • синдром подразненого кишечника;
  • харчова алергія;
  • психосоматичні захворювання.
Надмірне газоутворення

Бурчання в животі – один із симптомів надмірного газоутворення в кишечнику. Причини надлишкового газоутворення в кишечнику можуть бути самі різні: від вживання деяких продуктів (квасоля, горох, капуста, чорний хліб) і до дисбактеріозу кишечника. У даному випадку, крім бурчання в кишечнику, людини турбує здуття живота і метеоризм.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ПРИЧИНИ БОЛЮ В ТОВСТОМУ КИШЕЧНИКУ

ПРОДУКТИ, ЩО ПОРУШУЮТЬ ТРАВЛЕННЯ

НАЙКРАЩІ ТА НАЙГІРШІ ПРОДУКТИ ПРИ МЕТЕОРИЗМІ