Вчені з Китаю спробували з’ясувати, що відбувається з організмом людини, якщо вона протягом року відмовляється від вечері. Існує думка, що помірність від вечірнього прийому їжі допомагає схуднути.

Авторами роботи виступили спеціалісти Медичного університету Південного Китаю. Протягом року вони спостерігали за майже 140 добровольцями, які страждають на ожиріння. Випадково людей розділили на дві групи. Перша з них слідувала дієті, яка була обмежена і за часом, і за кількістю калорій. Зокрема, вони могли їсти в період між 08:00 та 16:00.

Представники другої групи можна було їсти будь-коли, але з перевищувати норму по калоріям. Виявилося, що скорочення калорійності їжі разом із відмовою від вечері справді сприяло зниженню ваги. Проте ефективність була практично такою самою, як і в другій групі, де просто зменшили кількість калорій у повсякденному меню.

Автори дослідження дійшли висновку, що боротися із зайвою вагою однією тільки відмовою від вечері не вдасться. Запорукою успіху є контроль калорійності їжі. Крім того, здебільшого відмова від вечірньої трапези є для людини проблематичною. Частина добровольців не захотіли продовжувати участь в експерименті ще до його закінчення, хоч перебували під контролем фахівців. Одному досягти успіху ще складніше.

Попереджають експерти, що харчування двічі на день може мати негативні наслідки, частково нагадуючи інтервальне голодування. Насамперед втрачені таким чином кілограми можуть швидко повернутися. Також виникає загроза проблем із роботою ШКТ і є ймовірність зниження не лише жирової, а й м’язової маси.