Зазвичай зниження ваги розглядається з позитивної сторони, але з’ясувалося, що схуднення може негативно позначатися на стані жінок, перш за все літніх. Про дослідження, які показали це, повідомляється в Journal of the American Geriatrics Society.

Фахівці Центру дослідження здоров’я Kaiser Permanente в Каліфорнії протягом 20 років спостерігали за групою жінок (1 323 учасниць), чий середній вік початку проекту становив 68 років. В процесі спостережень враховувалися всі зміни в таких параметрах, як фізична активність, індекс маси тіла та вага, наявність і кількість алкоголю і тютюну.

У підсумку виявилося, що серед тих жінок, які за період спостережень схудли на дев’ять і більше кілограмів, була більш ніж удвічі збільшена ймовірність постраждати від перелому стегна. Також у них спостерігалася дуже незначна фізична активність, а ризик померти в наступні п’ять років виявився підвищеним на 74% в порівнянні з тими учасниками, які не втрачали вагу.

«Помірна втрата ваги в літньому віці може бути пов’язана з дуже серйозними наслідками для здоров’я після 80 років», – резюмували у результаті автори роботи.