Високий кров’яний тиск, також відомий як гіпертонія, може виникати з низки причин, але одним із провідних факторів може бути дієта.

В результаті, за даними NHS:

“Високий кров’яний тиск часто можна запобігти або знизити, правильно харчуючись, підтримуючи здорову вагу, регулярно займаючись фізичними вправами, вживаючи алкоголь в помірних кількостях і не курячи”.

Хоча є ряд продуктів, які люди повинні спробувати скоротити, якщо вони знаходяться в групі ризику, є деякі свідчення того, що додавання інших продуктів до раціону в помірних кількостях також може відіграти корисну роль.

Національна служба охорони здоров’я рекомендує людям їсти «багато фруктів та овочів» у своєму раціоні, і, згідно з деякими дослідженнями, цитрусові, зокрема, можуть мати деякі «корисні для серця» переваги.

Згідно з дослідженням 2016 року «Роль харчових компонентів у модуляції гіпертонії», вживання апельсинового, лимонного та грейпфрутового соку може допомогти знизити тиск.

“Грейпфрут і сік грейпфруту можуть заважати загальноприйнятим лікам для зниження артеріального тиску, тому проконсультуйтеся з лікарем, перш ніж додавати цей фрукт у свій раціон”.

Причина, через яку цитрусові та їх свіжі соки вважаються корисними, полягає в тому, що вони містять величезну кількість вітамінів і мінералів.

“Вони багаті на вітаміни, мінерали і рослинні сполуки, які можуть допомогти зберегти ваше серце здоровим, зменшуючи фактори ризику серцево-судинних захворювань, такі як високий кров’яний тиск”.

Незалежно від того, які фрукти та овочі ви вважаєте за краще їсти, NHS рекомендує з’їдати не менше п’яти порцій на день.