Багато хто вважає, що для того, щоб позбавити продукт від цвілі, досить просто видалити зіпсовану частину. Але так можна робити не з усіма продуктами.

Іноді кожен знаходить у своєму холодильнику продукти з цвіллю. Існує думка, що продукт з цвіллю цілком можна вживати в їжу, видаливши «ушкоджену» частину. Але насправді це не зовсім так.

Коли цвілеві грибки починають поширюватися, вони розкидають спори, а в процесі життєдіяльності виділяють токсини. І те, і інше поширюється по продукту. Особливо по продуктах, що мають високу вологість і пористу структуру. Тому хліб, фрукти і готові страви з цвіллю потрібно негайно відправляти в смітник – обрізання не допоможе вам позбутися від цвілі.

Продукт, на якому допустима поява білої цвілі, це сир. За рахунок низького вмісту вологи і щільної структури шматок не буде швидко уражений цвіллю. Тому запліснявілий сир можна врятувати, відрізавши від нього не тільки ділянку з цвіллю, але і близько сантиметра навколо.

А головний секрет в тому, що якщо ви не бачите цвіль, це не означає, що її немає. Якщо продукт лежав кілька днів і виглядає нормально, понюхайте його. Поява сторонніх запахів може говорити про псування, а запах затхлості свідчить про розвиток цвілі. Такий продукт краще не вживати.