Кава дозволяє підняти настрій і отримати заряд бадьорості, а алкоголь дозволяє багатьом розслабитися. Здається, це ідеальне поєднання, яке допоможе знайти ті бажані почуття, до яких багато людей прагнуть. Але чи так це насправді. Який ефект настає від поєднання кави і алкоголю? Розповімо далі.

Існує думка, що кава знижує дію алкоголю, від чого людина не стикається з сп’янінням. А при вживанні спиртного нібито швидко протверезить. Вчені називають це міфом, не більше. Вони помітили, що від змішування кави і алкоголю більше шкоди, ніж користі.

Якщо випити кави за півгодини до вечірки, нічого страшного не трапиться. Підбадьорливий напій допоможе знизити шкідливу дію етанолу, запуститься вироблення спеціальних компонентів в печінці, які швидко розщеплять алкоголь. Найбільш корисною є кава з вершками, які обволікають стінки травного тракту. Етанол буде не так активно вбиратися через стінки кишечника і шлунка.

А ось змішувати каву з алкоголем одночасно, ту ж каву по-ірландськи, суцільну шкоду для організму. Напої діють на органи різним чином. Так, кава має збудливу дію, підвищує тиск і звужує судини, а алкоголь заспокоює нервову систему, розслабляє, знижує тиск і розширює судини.

Коли на організм починаються дві протилежні дії, він відчуває серйозне перевантаження. Негативний вплив відчувають нервова система, судини, серце.

Кава після спиртного не допоможе протверезіти, а тільки погіршить ситуацію. Відчуття, що ви тверезі, оманливе, тому багато роблять помилки. Часом досить серйозні, в тому числі сідають за кермо і можуть потрапити в ДТП. На тлі вживання кави після алкоголю можливі різні побічні ефекти: гіпертонія, гіпотонія, розвиток гастриту, виразок, аритмії, раптовий частий пульс та інші. Навантаження на серце стає колосальною, від чого можуть виникнути проблеми з серцево-судинною системою в майбутньому. Інфаркт і інсульт – найчастіші наслідки.

Але найбільш небезпечним поєднанням є кава + сигарети + алкоголь. Нікотин підсилює серцеві скорочення, аритмію, судини розширюються після звуження. Розрив ослабленої стінки – найбільш часто відбувається на тлі вживання трьох перерахованих вище речей. Порушення в роботі травного тракту теж можливі.

Тому слід бути обережними в прийомі кави і алкоголю одночасно. Краще в цілому уникати напоїв, що надають таке шкідливий вплив. І ми зараз як мінімум про спиртне. Як максимум – про надмірне вживання кофеїновмісних напоїв.