Особливий симптом, на який варто звернути увагу, оскільки він передвіщає наступ серцевого нападу, – це специфічне потовиділення.

Представник Університету Единбурга, професор кардіології Девід Ньюбі, нагадав про важливість своєчасного діагностування серцевого нападу, оскільки від цього залежить ефективність лікування. Щоб терапія була успішною, вона повинна починатися в разі катастрофи якомога раніше.

«Ключовою частиною раннього лікування є розпізнавання попереджувальних ознак, пов’язаних з серцевим нападом. Певні симптоми досить легко виявити, наприклад, це біль або дискомфорт у грудях, які раптово виникають і не проходять», – зауважив професор.

За словами Девіда Ньюбі, набагато складнішим симптомом, що передвіщає серцевий напад, є несподіване потовиділення. Такий симптом буває важко помітити, наприклад, в обстановці спортзалу, сауни або погодного тепла.

«Відчуття гарячого і липкого поту, а також болю в грудях – ознака того, що вам слід викликати швидку допомогу. Біль у грудях часто буває сильним, але деякі люди можуть відчувати симптоми, схожі на розлад шлунку», – зазначив Ньюбі.

Професор кардіології нагадав, що серцеві напади трапляються, коли відбувається закупорка коронарної артерії, що приводить до того, що частина серцевого м’яза позбавляється крові і кисню. Для захисту від подібних станів Девід Ньюбі рекомендує скорочувати кількість насичених жирів у раціоні, джерелами яких є такі продукти, як ковбаси і жирне м’ясо, смажена їжа, торти і печиво, продукти з пальмовою олією.

У свою чергу, ненасичені жири, які являти собою мононенасичені жири (оливкову олію, мигдаль, несолоний кеш’ю, авокадо) або поліненасичені жири (соняшникова олія, волоські горіхи, насіння соняшнику, жирна риба), є найбільш переважними для підтримки здоров’я серця. Про це повідомляється в Express.