Літо – сезон ягід та фруктів, багатих на вітаміни, корисні мінерали та інші речовини, необхідні для нормального функціонування організму. Деякі з таких продуктів несуть особливу користь, наприклад, чорниці. Цю ягоду рекомендується їсти навіть космонавтам.

Турецький дієтолог Деніз Узуноглу Коркмаз на сайті лікарні «Аджибадем» опублікував статтю про користь чорниці. Він звернув увагу на її темний колір, що свідчить про наявність у її складі протизапальних та антиоксидантних речовин. Завдяки цьому чорниця – ідеальний засіб проти стресу, який викликає старіння головного мозку та подальші розлади. Наукові дослідження доводять, що антиоксиданти у складі чорниці покращують передачу сигналів між мозковими клітинами.

Читайте також:  Названо 5 продуктів, які уповільнюють метаболізм

Крім цього чорниця – чудовий продукт для профілактики онкології. У ній містяться вітаміни С, А та фітонутрієнти. Усі ці компоненти захищають клітини від ушкодження вільними радикалами. У цей процес включається і фолієва кислота, що здійснює синтез та репарацію ДНК. Чорниця також ефективна зниження внутрішніх запалень.

Боротися із раком допомагають і ферментовані продукти. Вони містять корисні бактерії – пробіотики, що відновлюють мікрофлору і баланс в організмі.

Додавати цю ягоду в раціон рекомендується і людям із цукровим діабетом. Чорниця допомагає врівноважити цукор у крові за рахунок високого вмісту клітковини у складі. Чим більший у раціоні діабетика харчових волокон, тим стабільніший його рівень глюкози та інсуліну.

Читайте також:  Як визначитися з грядкою для посадки озимого часнику

У чорниці містяться вітамін К, магній, фосфор, марганець, цинк і залізо, що зміцнюють кістки та запобігають остеопорозу.

Ягода також корисна і для зміцнення імунітету за рахунок високого вмісту вітамінів С та Е, флавоноїдів та антоціанів, які запобігають поширенню бактерій та вірусів. Тому особливо корисно їсти чорницю взимку.

Користь несуть навіть чорничне листя. Якщо потовкти дві столові ложки листя, заварити їх у склянці окропу і прикласти до рани, вийде чудовий антисептик. Чорниця ефективна і при спазмах, варикозному розширенні вен та при порушеннях сну.