Мігрень – досить поширений стан, який помітно погіршує якість життя. Багато з усіх сил намагаються знайти правильне лікування, проте часом напад зупинити дуже складно. Головним завданням вчених на даний момент є пошук первісної точки, з якої запускається хворобливий цикл. Визначення тригерів, того, що викликає напад, може допомогти контролювати частоту головних болів.

Стрес і тривога

Стрес – тригер номер один для мігрені, розповідає доктор Даніель Вілхур, доцент кафедри неврології Медичної школи Університету Колорадо в Аврорі.

Вона вказує на минулі дослідження в журналі Headache. З 200 нових пацієнтів з мігрені 91 відсоток заявив, що у них був принаймні один тригер мігрені, і найчастіше (59 відсотків респондентів) повідомляли про емоційний стрес.

Більш того, люди, які страждають хронічною мігренню, часто мають більш високий рівень сприйнятого стресу, ніж люди без діагнозу, як показало дослідження, опубліковане в The Journal of Headache and Pain.

Погода

За словами доктора Мерле Даймонда, президента і директора клініки головного болю Даймонда в Чикаго, зміна атмосферного тиску, а також температури на вулиці, як відомо, викликають у деяких людей мігрень.

Рівні вологості і забруднення також можуть провокувати напад, говориться в дослідженні, опублікованому в Environment International.

Кофеїн

Надмірне споживання кофеїну (незалежно від напою) може провокувати мігрень. Однак, невелика кількість кави на початку нападу може прискорити його завершення.

“Мігрень має цікавий зв’язок з кофеїном. Невелика його кількість корисна, а рясна – руйнівна”, – розповідає доктор Вілхур.

Вона радить своїм пацієнтам з мігренню пити до 250 мл кави в день. І краще робити це в першій половині дня, щоб уникнути негативного впливу на сон.