Ковбаса або ковбасний продукт, сир або сирний продукт, масло або спред, сік або нектар? Друге зазвичай дешевше першого. Але чи корисніше? Розбираємося з експертами.

Немолочні молочні продукти

Виявити рослинний жир у молочному продукті? Легко. Молочний жир дорогий, а заміни його рослинним — споживач і не помітить. А виробник добре заощадить, оскільки пальмова олія значно дешевше молочного жиру. Так що чесно пишемо на етикетці «молокомісткий», а ви здогадайтеся самі, що за цим стоїть.

Запам’ятайте! Молочним може називатися лише продукт, в якому міститься не менше 50% молочного жиру. Як розпізнати підробку? Не купуємося на низьку ціну і уважно читаємо все, що написано дрібними літерами на звороті упаковки!

Кефірний продукт

Не шукайте в його складі рослинних жирів — їх там немає. Рідкі продукти пальмовою олією не фальсифікують! Що ж з ним не так? Так, просто живі кефірні гриби замінили сухими заквасками. Дешево і сердито, адже бактерії і гриби ті ж самі. Що змінилося? Смак! Хочете кефір як у дитинстві — не купуйтеся на «кефіроподібність».

Читайте також:  Хурма: смак і користь у різноманітних стравах
Масло або спред?

Відрізнити масло від спреду не так-то просто. І назва буде знайомою з дитинства, і упаковка — тієї самою. Тому відразу дивимося на склад і шукаємо в ньому нашого старого знайомого — рослинний жир. Знайшли? А тепер переконайтеся, що слова «масло» на упаковці немає, в даному випадку його використання заборонено законом!

Купувати такий продукт чи ні — вирішувати вам. Його цілком можна використовувати під час дієти зі зниженим вмістом холестерину. А харчова цінність може виявитися взагалі вище, ніж у олії. Але вибір краще робити усвідомлено.

Чим замінити м’ясо в ковбасі?

Хочете отримати продукт з м’яса? Приготуйтеся довго вивчати і порівнювати склади. Чим тільки його не заміняють. Тут і м’ясо птиці і соєвий білок і крохмаль з рослинною клітковиною. І виробник у своїй праві, він збалансував склад і чесно розповів вам про це.

Читайте також:  Як читати етикетки на продуктах харчування?

Насторожити повинні колагеновий білок, м’ясо птиці механічного обвалювання, і вологоутримуючі агенти всіх мастей. А що ви хотіли, перед вами не м’ясо, а м’ясний продукт, про що вас чесно попередили на етикетці. Шукайте на ній також категорію А — 80% все-таки м’ясо, а далі за зменшенням. Немає категорії в маркуванні? Значить і м’яса в продукті може не виявитися.

Псевдошоколад

І знову повторимося, читайте упаковку! І не її лицьову сторону з яскравою рекламною картинкою, а зворотню, де замість звичного «шоколад» може раптом виявитися «кондитерська плитка». Какао-порошок в такому продукті швидше за все є, а от какао-масло не шукайте.

Читайте також:  Синий чай Анчан: рецепты Юго-Восточной Азии

Найнеприємніше, що з такого «псевдо шоколаду» дуже часто виготовляють цукерки. А інформацію про їх склад відшукати набагато складніше. Мабуть, може насторожити відсутність слова «шоколадні» — його використання також заборонено законом.

Не сік — нектар!

Навіть якщо на ньому є слово 100%, найменування «Нектар» передбачає, що соку в ньому від 5 до 20%. Правда, з деяких фруктів сік і не виготовити. Але споживач заслуговує знати правду. Як і соки, нектари на полицях супермаркетів відновлені, але води в них додали значно більше. Корисних речовин менше, а калорійність, за рахунок додавання цукру, вища. Так що ціна економії — недоотримана користь.

Наприкінці хочеться додати, що з усіх представлених продуктів можна сформувати повноцінний споживчий кошик. І він буде значно дешевший того, в який потраплять натуральні продукти. Але що вибирати — вирішувати тільки вам!

Джерело: HeadInsider