Як пити, щоб не набрати зайві кілограми.

Як засвоюється алкоголь

Алкоголь вважається досить калорійним: етанол містить 7,1 ккал на 1 г. Проте за рахунок термоеффектом — енергії, необхідної на його засвоєння, — організм отримує лише 20% калорій. Це близько 5,7 ккал на 1 г. Але і вони не відкладаються у вигляді жиру. З 24 г алкоголю за шість годин в печінці утворюється близько 0,8 г жиру.

Проте головну небезпеку для вашої фігури представляють не калорії з етанолу, а умови, які він створює. Оскільки алкоголь — це отрута, ваше тіло прагне швидше переробити його. Поки організм справляється з алкоголем, спалювання жирів пригнічується на 73%. Тому жири і вуглеводи, які ви споживаєте разом з алкоголем, з найбільшою ймовірністю перетворяться в зайві кілограми.

Більше того, алкоголь не пригнічує почуття апетиту і збільшує порції, з’їдені після випивки. Якщо додати до цього знижене відчуття контролю, ви ризикуєте спожити набагато більше калорійної їжі і поповнити свої жирові запаси.

Як пити, щоб це не позначилося на фігурі

Ви цілком можете випивати і не додавати у вазі, але для цього потрібно дотримуватися кількох правил.

Не пийте багато

Люди, які помірно споживають алкоголь, важать менше, ніж ті, хто повністю відмовився від спиртного. І менше ризикують заробити ожиріння.

Більш того, помірне споживання алкоголю покращує чутливість до інсуліну і знижує ризик виникнення метаболічного синдрому — порушення, при якому розвивається резистентність до інсуліну і людина сильно товстіє.

Проте всі дослідження, що доводять позитивний вплив алкоголю, говорять про помірних дозах — 30-40 грамів етанолу в день. Це трохи менше двох банок пива, сто грамів горілки або 200 грамів вина.

Вибирайте правильний алкоголь

Не пийте алкоголь, багатий вуглеводами: пиво, алкогольні коктейлі і солодкі вина. Замість цього віддайте перевагу алкоголю з низькою кількістю вуглеводів або взагалі без них: сухе вино, коньяк, джин, ром, скотч, текіла, горілка і віскі.

Оскільки сам етанол не відкладається в жир, вибираючи алкоголь без вуглеводів, ви менше ризикуєте заробити зайві кілограми.

Їжте їжу, багату білком

Дієтичний білок забезпечує почуття насичення краще, ніж жири і вуглеводи. Дієта, багата білком, допомагає тримати вагу під контролем і захищає від метаболічного синдрому.

Перекусивши їжею з високим вмістом білка, ви з меншою ймовірністю накинетесь на жирні та солодкі закуски під час алкогольної вечірки.

Їжте більше овочів

У дні, коли ви п’єте алкоголь, вам потрібно підтримувати низький рівень вуглеводів і жирів. Однак важливо, щоб ви отримали всі необхідні вітаміни і клітковину. Для цього чудово підходять овочі: в них мало калорій і багато харчових волокон.

Овочі, особливо зелені, допоможуть вам підтримувати ситість протягом дня і регулювати стрибки цукру в крові. Відмінно підійде броколі, білокачанна і брюссельська капуста.

Не наїдайтеся після вечірки

Коли ви повертаєтеся додому, велика ймовірність з’їсти щось калорійне. Тим більше що така їжа, як правило, дуже смачна, а алкоголь знижує самоконтроль. Щоб не об’їдатися морозивом або бутербродами з ковбасою, заздалегідь приготуйте що-небудь корисне і низькокалорійне на випадок нічного жора.

Виконуйте ці правила, випивайте помірно, і алкоголь не зашкодить вашій фігурі.