Збільшення обсягу талії лише на 1 см підвищує ризик розвитку серйозних проблем із серцем на 5%. Такий висновок зробили дослідники Оксфордського університету.

Якщо ви переносите довкола талії кілька зайвих кілограмів, це не просто ознака того, що вам потрібно сісти на дієту і частіше займатися спортом. Дослідження показало, що зайвий жир на животі – попередження про підвищену небезпеку серцевої недостатності.

Кожен новий сантиметр на додаток до обсягу талії підвищує загрозу цього невиліковного серцево-судинного розладу на 5%.

Автори дослідження проаналізували дані щодо 430 000 британців віком від 40 до 70 років. За ними спостерігали в середньому протягом 13 років. Кожен сантиметр понад об’єм талії, що вважається здоровим, збільшував ризик інфарктів, інсультів або аритмії.

Власники найбільшого обсягу талії в 3,21 рази частіше стикалися із серцево-судинними патологіями, ніж ті, у кого цей обсяг був найменшим.

Але ось власники найбільшого ризику лише в 2,65 рази частіше страждали від патології серця, порівняно з тими, хто мав найменшу вагу. Цей показник розраховувався за індексом маси тіла.

Отже, ризик серцево-судинних ускладнень залежить не так від зайвої ваги, скільки саме від обсягу талії. Під час дослідження було зафіксовано 8669 випадків серцевої недостатності, і багато з них закінчилися смертю пацієнтів.