Сон є одним із основних стовпів благополуччя, і опитування показують, що люди не отримують його у достатній кількості. В результаті багато хто насилу схоплюється з ліжка щоранку при звуку будильника. Однак надто часте натискання кнопки повтору може мати наслідки для здоров’я в майбутньому.

Сон, який ми даруємо собі після будильника, далеко не продуктивний. Багаторазове натискання кнопки повтору може зробити більше, ніж просто порушити безперервність сну.

Натискання на кнопку повтору будильника може викликати в організму неабияку кількість стресу, який може прокласти шлях до інших ускладнень зі здоров’ям у майбутньому. У сплячих, які ставили кілька послідовних будильників, щоб прокинутися, частішало серцебиття. Ваше тіло ненавидить прокидатися від будильника, тому що він лякає вас до смерті, у вас частішає серцебиття і підвищується рівень гормонів стресу. Здається трохи дивним повторювати це зі своїм тілом вранці.

Може, це й не вб’є вас, але Ви точно не налаштуєтеся на потрібний день. Лікар додала, що ті, хто подрімає, навряд чи увійдуть у стан відновлювального сну після того, як спрацює їхній перший будильник, тому натискання кнопки повтору може бути контрпродуктивним. Короткі послідовні періоди сну можуть залишити тіло млявим, але ускладнення цьому не закінчуються.

Щоночі організму необхідно проходити чотири стадії сну. За дев’ять хвилин знову спрацьовує будильник. Необхідність раптово вивести тіло зі сну може спричинити стрес тіла. Кортизол природно виробляється при пробудженні, але натискання кнопки повтору може викликати надмірну кількість гормону стресу. Якщо високий рівень кортизолу стане хронічним, це може підготувати ґрунт для кількох захворювань.