Від холодної ванни до горошку – експерти назвали деякі найнеочікуваніші засоби, які дійсно допомагають при сонячних опіках. Їх ефективність була доведена наукою.

Україна переживає дуже тепле літо, і мільйони наших співвітчизників щодня відправляються на пляжі морів, річок, озер і просто на дачні ділянки для того, щоб приймати сонячні ванни. Це призведе не тільки до збільшення числа людей, що володіють красивим загаром, але і до стрибка кількості жертв сонячних опіків. Сонце виробляє два різновиди ультрафіолетової радіації, які проникають через шкіру різними способами. Одна з них досягає глибокого шару шкіри або дермісу, і саме цей різновид пов’язаний з утворенням зморшок. Інша абсорбується верхнім шаром шкіри або епідермісом. Саме в цьому випадку і виникають сонячні опіки, для отримання яких достатньо провести лише 15 хвилин на відкритому сонці.

Всі ми знаємо про те, що в аптеках продаються креми проти сонячних опіків. Але існують і деякі домашні засоби боротьби з цими ушкодженнями шкіри, чия ефективність доведена наукою. Приміром, ванна з прохолодною водою, куди рекомендується додати трохи харчової соди, яблучного сидру або білого оцту. Обов’язково зволожуйте шкіру після ванни кремами або лосьйонами. Дістаньте з морозилки пачку замороженого горошку, яка стане відмінною грілкою з льодом і позбавить вас від неприємного болю, також знизивши рівень набряків.

Не забувайте про важливість зволоження всього організму. Якщо вам не хочеться просто пити воду, купіть собі великий кавун або диню. Вода також сприяє загоєнню опіків. Спробуйте класичні компреси з льодом, не забувайте про такі засоби, як гідрокортизон, який міститься в спреях і лосьйонах, а також алое. Ні в якому разі не отдирайте лупиться шкіру, адже тим самим зростає небезпека інфекцій.

Джерело: МедікФорум