Аналізи сечі використовувалися ще лікарями давнини для діагностики різних хвороб. Медики розповіли, що колір цієї рідини може сказати про здоров’я людини.

Ніколи не ігноруйте такий важливий показник, як колір власної сечі. Деколи він є раннім сигналом про багатьох проблемах зі здоров’ям, які вимагають невідкладного рішення. Наприклад, сеча жовтого або темно-жовтого відтінку говорить про зневоднення. Якщо ви помітили цей колір, то постарайтеся вживати більше води. Деяким людям загрожує підвищений ризик зневоднення. Серед них діабетики, а також ті, хто нещодавно зіткнувся з сильним блюванням або діареєю. Зневоднення розвивається при тривалому перебуванні на сонці.

Читайте також:  Що допомагає схуднути: п'ять простих порад від медиків

Якщо ваша сеча набуває червоний або оранжевий відтінок, то це дуже небезпечна ознака. Втім, не поспішайте відразу панікувати, оскільки в більшості випадків сеча забарвлюється в колір продукту, який ви нещодавно вживали начебто буряк або моркву. Але якщо цей колір зберігається тривалий час, то мова може йти про попадання крові в сечу. А значить, ви зіткнулися з хворобами нирок, інфекції, проблемами з передміхуровою залозою або навіть з раком. Постійно помаранчева сеча сигналізує про проблеми з печінкою або жовчними протоками.

Пам’ятайте про те, що здоровим кольором є блідо-жовтий або прозорий. Саме цей відтінок сечі говорить про те, що організм людини достатньо зволожений. Втім, не треба забувати і про те, що вживання занадто великої кількості води теж може приводити до серйозних проблем. Вода розчиняє найважливіші запаси натрію в організмі і викликає небезпечний стан під назвою гіпонатріємія. Однак це зустрічається набагато рідше, ніж зневоднення.

Читайте також:  Ознаки в очах, які вкажуть на високий кров'яний тиск

Джерело: МедікФорум