Для захисту від комах не обов’язково використовувати синтетичні репеленти: існує безліч природних засобів від комарів. Але які з них дійсно працюють? Дізнайтеся, чим небезпечні комарі, і як позбутися від їх настирливої ​​присутності за допомогою пасток і ефірних масел.

Хто такі комарі і чим вони небезпечні

Науці відомо більше 3500 видів комарів. Серед них є нешкідливі комахи, які харчуються квітковим нектаром, але багато комарів віддають перевагу крові теплокровних хребетних, в числі яких і ми з вами.

Кусаються тільки самки комарів: кров потрібна їм, щоб отримати поживні речовини і відкласти яйця.

За час свого існування комарі стали дуже хорошими мисливцями і навчилися виживати в самих різних умовах.

У комарів поганий зір, але вони можуть розрізняти контрастні кольори, бачити рухи і відчувати температуру навколишніх об’єктів. Якщо на горизонті з’являється теплий і яскравий об’єкт, комахи обов’язково захочуть розглянути його ближче.

Також комарів залучає вуглекислий газ, який видихається, бактерії на шкірі і запах деяких хімічних речовин в поті. Всі ці фактори допомагають їм знайти ідеальну ціль для укусу.

Кусаючи, самка комара вводить в шкіру жертви слину, що перешкоджає згортанню крові. Саме цьому «антикоагулянту» ми зобов’язані сверблячкою, набряком і почервонінням в місці укусу.

Читайте також:  Що таке фільтр для води: переваги використання

Слина комах небезпечна не тільки потенційною алергічною реакцією, але і інфекціями: комарі передають вірус Зіка, малярію, лімфатичний філяріатоз, жовту лихоманку, лихоманку денге, вірус Чикунгуня і інші небезпечні захворювання.

Щоб захиститися від комариних укусів, люди споконвіку використовують репеленти. Ефективними є не тільки синтетичні засоби від комарів, але і натуральні речовини.

Домашні засоби від комарів

Люди використовували засоби від комарів задовго до появи хімічних репелентів. Існує безліч домашніх рецептів, які захистять від укусів, але ми наведемо лише ті з них, які вивчені наукою.

1. Пастки від комарів

Один із способів позбавитися від комарів – заманити їх в пастку. У пластиковій пляшці з’єднайте цукор і дріжджі: ця суміш виділяє вуглекислих газ, який привертає комарів. Потрапивши в пастку, комахи стануть для вас легкою здобиччю.

2. Ефірні олії

Гідрофобізовані компоненти ефірних масел швидко випаровуються при кімнатній температурі, тому такі пастки доведеться часто міняти. Якщо вас не лякає ця перспектива, використовуйте для боротьби з кровососами ефірні масла евкаліпта лимонного, гвоздики і цитронелла.

 • Масло евкаліпта лимонного – один з найдієвіших природних репелентів. Центр по контролю і профілактики захворювань США (CDC) рекомендує його для запобігання комариних укусів. Наукове дослідження 2002 року показало, що це ефірне масло захищає від комарів краще, ніж діетилтолуамід (ДЕТА) – популярний інсектицид, який додають до більшості аптечних засобів від комарів. Щоб масло залишалося ефективним, його 30% розчин необхідно наносити на шкіру щонайменше 3 рази в день.
 • Масло цитронелли діє на рецептори, розташовані на антенах комарів. Дослідження 2005 року показало, що для повного захисту від укусів потрібно використовувати чисте ефірне масло або його висококонцентрований розчин (50-100%). Втім, 10% розчин теж є ефективним, просто діє не так довго.
 • Масло гвоздики – ще один потужний натуральний репелент. Вчені кажуть, що воно дає найбільш тривалий захист, відлякуючи комарів в 2 рази довше, ніж інші ефірні масла.
Читайте також:  Вплив телемедицини на доступність медичних послуг у віддалених регіонах

3. Рецепт лосьону від комарів

Ефективний лосьйон від комарів можна приготувати з підручних засобів. Ефірні масла в його складі відлякають москітів, а яблучний оцет вб’є бактерії, які їх залучають.

У пляшці з розпилювачем на 250 мл змішайте наступні компоненти:

 • 120 мл яблучного оцту;
 • 100 мл води;
 • 100 крапель ефірного масла цітронелли;
 • 50 крапель ефірного масла евкаліпта лимонного;
 • 50 крапель гвоздичного масла.

Перед застосуванням добре струсіть суміш. Нанесіть засіб на невелику ділянку шкіри, щоб виключити ризик алергії.

Аптечні засоби від комарів

Деякі синтетичні репеленти також вважаються безпечними, і ефективно захищають шкіру від комариних укусів.

 • ДЕТА. Діетилтолуамід вважає найефективнішим репелентом на ринку. Це хімічна сполука плутає комарів, заважаючи їм знайти жертву. Залежно від концентрації, ДЕТА забезпечує кілька годин захисту, хоча є у нього і свої мінуси: всмоктуючись у шкіру, ДЕТА потрапляє в кров і сечу людей, може викликати роздратування і деякі інші алергічні реакції.
 • IR3535. Етил-бутилацетиламінопропіонат – органічний репелент, який також відлякує і дезорієнтує комарів. ВООЗ виявила незначні побічні ефекти при його застосуванні (роздратування шкіри і очей), але в цілому засіб добре справляється із захистом від комарів, мух, гедзів, клопів, шершнів і ос.
 • Пікардин. CDC рекомендує пікардин як безпечну альтернативу ДЕТА. Він набагато рідше викликає алергічні реакції, але діє не так довго.
Читайте також:  Ботокс волосся плюси й мінуси

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЯКІ ЛЮДИ ПРИТЯГАЮТЬ КОМАРІВ?

ЯК УНИКНУТИ КОМАРИНИХ УКУСІВ?