В Інтернеті можна знайти чутки про те, що кип’ятити воду в електричному чайнику з нержавіючої сталі є небезпечним для здоров’я. Але чи це так з наукової точки зору?

У ході одного дослідження фахівці виявили, що електричні чайники із високомарганцевистої сталі шкодять людському організму. Проте експерти-металурги заявили, що небезпеку можуть представляти саме дешеві моделі таких чайників, а ось брендові точно пройшли перевірку і ними можна користуватися без побоювання.

Крім того, марганець є необхідним організмом елементом. Китайські фахівці вважають, що за добу людина має отримувати 4,5 мг марганцю.

Марганцем і справді можна отруїтися, але лише при надмірному його споживанні. І тут може розвинутися деменція, хвороба Паркінсона, погіршитися стан психіки тощо.

До того ж для утворення осаду температура марганцю має становити 1200 градусів за Цельсієм. А максимальна температура простих електрочайників дорівнює 100 градусів.

Але якщо ви справді переживаєте з приводу свого здоров’я, то купуйте чайник, зроблений з харчової нержавіючої сталі. Це можна визначити за номером, нанесеним на дно чайника: там має бути число 304 або 316. Також ви можете придбати чайник з інших матеріалів.

Якщо ж ви щодня кип’ятите воду в електрочайнику, то намагайтеся дотримуватися наступних двох правил. Перше – вибирайте якісні моделі перевірених виробників. Якщо ви купуєте чайник з нержавіючої сталі – перевірте, щоб це була сталь 304 або 316, якщо скляний – скло має бути загартоване боросилікатне, якщо керамічний – покриття має бути глазурованим. Друге правило – це відмова від приготування їжі в чайнику, оскільки це може призвести до його поломки.