Малорухливість, недолік рідини і відсутність вправ зробили відсутність нормальної дефекації загальною проблемою. Розповідаємо про продукти, які надають проносну дію і м’яко стимулюють діяльність кишечника.

Вода. Випивайте вранці перед сніданком велику склянку теплої води. Це змушує кишку активніше рухатися.

Виноград. Він м’яко допомагає проти повільного травлення. Водночас слід пам’ятати, що виноград містять багато фруктози і не підходить для людей, що володіють підвищеною чутливістю до неї.

Цільне зерно. Воно забезпечує кишечник клітковиною у вигляді не перетравлюваних волокон, які особливо добре допомагають у вирішенні проблеми запорів. Сучасні люди вживають мало клітковини, в цьому вчені бачать одну з причин масової схильності до запорів. Однак при вживанні клітковини важливо пам’ятати, що вводити її в раціон слід поступово, не зловживати кількістю, а також не забувати пити воду.

Вівсянка. Її вживання стимулює вироблення слизу кишечника, що полегшує випорожнення.

Квашена капуста і її сік. Капуста, що пройшла через процес ферментації, надає м’яку стимулюючу дію і допомагає при повільному травленні. Однак, квашена капуста часто викликає як побічний ефект метеоризм.

Оливкова олія. Оливкова олія стимулює викид жовчі, що допомагає швидше і легше перетравлювати їжу. Крім того, його вживання робить більш інтенсивним мастило кишечника, що прискорює стілець, і відновлює слизову товстого кишечника, якщо та була пошкоджена твердими каловими масами.

Сік алое. Він не всім до смаку, але зате ефективно діє як м’який проносний засіб.

Чорнослив. Сушені сливи є одним з найвідоміших домашніх засобів від запорів. Їх корисно замочувати в склянці з питною водою на ніч. Вранці слід випити воду і з’їсти кілька слив – це прискорить роботу травлення.

Сушений інжир. Він надає практично те ж дію на кишечник, що і чорнослив, досить добре допомагає при запорах.

Кава. Чашка насиченої кави без цукру і вершків після їжі може допомогти прискорити дефекацію і протидіє запорам.

Стиглі банани. Банан універсальний, коли мова йде про проблеми з травленням. Наприклад, в разі діареї банан може давати зміцнюючий ефект, тоді як на занадто повільний кишечник він робить протилежний вплив.

Джерело: МедікФорум