Фахівці з Університету штату Іллінойс (США) констатували: виноград містить в собі речовини, здатні робити зуби здоровими і міцними.

Дослідження американських вчених показало, що в екстракті виноградних кісточок присутні сполуки, які запобігають карієс і зміцнюють дентин – тверду тканину зубів. З цим зміцнюючим ефектом наукові фахівці пов’язують іншу, доволі незвичайну особливість речовин з винограду.

Експерти заявили, що завдяки впливу таких речовин подовжується термін служби композитних пломб. За їх словами, структура зуба, стаючи міцнішою, краще схоплює і утримує пломбу, як результат – та довше тримається.

Оздоровляюча зуби речовина, виявлена вченими в екстракті виноградних кісточок, – це олігомерний проантоцанідин. Вчені вважають, що даний компонент здатний відновити навіть пошкоджену зубну емаль.

Ще Гіппократ рекомендував лікувати виноградом багато хвороб, так, наприклад, при ангіні полоскати горло червоним вином з винограду (правда, не ковтати його при цьому, а спльовувати). Сучасні дослідження підтверджують здатність винограду очищати кров, поліпшувати роботу головного мозку і знижувати ризик хвороби Альцгеймера, надавати протинабрякову та антиоксидантну дію, а також заспокійливу дію на нервову систему.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ВІТАМІНИ І МІНЕРАЛИ ДЛЯ ВАШИХ ЗУБІВ

7 МІФІВ ПРО КАРІЄС