У літньому віці мозок людини особливо вразливий перед віковими процесами. Але до цього можна підготуватися, якщо включити в раціон побільше даних продуктів.

Жирна риба. Лосось, форель і сардини багаті жирними кислотами Омега-3, необхідними для навчання і пам’яті. Дослідження також показують, що цей різновид жиру уповільнює вікове зниження когнітивних здібностей і навіть запобігає старече недоумство.

Кава. Цей напій містить кофеїн і антиоксиданти, які роблять позитивний вплив на мозок. Кофеїн підсилює концентрацію, підвищує настрій і рівень енергії. За рахунок високого вмісту антиоксидантів кави можна забезпечити деякий захист від неврологічних захворювань на зразок хвороби Паркінсона.

Чорниця. Ці та інші ягоди з яскравим забарвленням багаті антоціанами-різновидом рослинних сполук, що володіють властивостями антиоксидантів і борються із запаленнями. Насичена антиоксидантами і антоціанами дієта зменшує ризик розвитку вікових нейродегенеративних захворювань на зразок хвороби Альцгеймера.

Броколі. Овоч багатий потужними антиоксидантними і протизапальними сполуками, включаючи вітамін К, який допомагає захищати мозок від пошкоджень. Більш високе споживання вітаміну К покращує пам’ять літніх людей.

Гарбузове насіння. Відмінне джерело антиоксидантів, магнію, заліза, цинку і міді, важливих для здоров’я. Дефіцит цих поживних речовин пов’язаний з багатьма неврологічними розладами.

Темний шоколад. Чудове джерело стимуляторів мозку, включаючи флавоноїди, кофеїн і антиоксиданти. Флавоноїди допомагають зміцнити пам’ять і уповільнити вікове зниження когнітивних властивостей. Шоколад також підвищує настрій, як пише The Health Site.