Вітаміни – це органічні речовини, які ми отримуємо кожен день разом з їжею. Але якщо їх необхідна кількість не потрапляє в організм природним шляхом, варто приймати харчові добавки. Британський лікар, фармацевт Дебора Лі зазначає, що не потрібно додатково забезпечувати себе вітамінами, якщо дотримуватися здорової дієти. Однак прийом деяких вітамінів необхідний при певних захворюваннях або життєвих обставинах.

Вітамін B9 (фолієва кислота)

За словами доктора Лі, фолієва кислота необхідна як при плануванні, так і під час вагітності. Жінкам рекомендується приймати 400 мкг фолієвої кислоти в день протягом трьох місяців до моменту зачаття дитини, і протягом першого триместру, щоб знизити ризик народження дитини з пороком розвитку нервової трубки таким як Spina bifida (розщеплення хребта) або аненцефалія.

Читайте також:  Названо сніданок, який запускає зростання неспалимого жиру

Вітамін D

Вітамін D допомагає контролювати метаболізм і міцність кісток, управляє імунною та нервовою системами. При цьому його дефіцит часто спостерігають у жителів північних широт. Дорослим залежно від місця проживання рекомендується приймати не менше 10 мкг/день (400 МО).

Залізо

Добавки з залізом часто призначають пацієнтам з анемією. Уточнюється, що вони можуть мати побічні ефекти і не повинні використовуватися, якщо немає дефіциту цієї речовини. При цьому людям з груп високого ризику з порушеннями засвоєння поживних речовин може також знадобитися спільний прийом інших вітамінів, відзначає Express.

Варто приймати вітаміни при:

  • захворюваннях кишечника (виразковий коліт, хвороба Крона, целіакія і т. д.) або розладах харчової поведінки;
  • ризику остеопорозу (наприклад, жінкам в постменопаузі лікарі рекомендують додатковий прийом кальцію і вітаміну D);
  • вживанні великої кількості алкоголю і недостатньому харчуванні, щоб знизити ризик печінкової недостатності.
Читайте також:  7 проблем зі здоров'ям при дефіциті кальцію

Як зазначає доктор Лі, найважливіше – дотримуватися здорової дієти, їсти свіжі продукти, включаючи фрукти і овочі. Поживні речовини краще отримувати з їжі, ніж з будь-яких таблеток або капсул.

“Антиоксиданти, які ви отримуєте з вашої дієти, протидіють реактивним формам кисню, запобігають пошкодженню клітин організму та знижують ризик серцевих захворювань, інсульту, раку, діабету та деменції. Ось чому потрібно їсти зелень! На жаль, простий прийом антиоксидантів в якості добавок не має такого ж ефекту”, – уклала фахівчиня.