У більшості українців і жителів багатьох інших країн нинішня пандемія коронавірусу призвела до підвищення рівня стресу. Існують різні методи боротьби з цим негативним явищем, і правильний підбір продуктів відноситься до числа найбільш ефективних.

Цільнозернові продукти. Отримуйте вуглеводи з цільнозернових продуктів в стресові періоди часу. Коли ви з’їдаєте правильні вуглеводи, це стимулює виробництво серотоніну, гормону, що підвищує настрої. Додайте нерафіновані вуглеводи на зразок батату, кіноа і коричневого рису в дієту. Вони також заповнять добові потреби у вітамінах, мінералах і волокнах.

Здорові жири. Риб’ячий жир допомагає боротися зі стресом. Він насичений здоровими жирними кислотами Омега-3, відомими своєю здатністю боротися з депресією. Ви можете додати тунець, форель, оселедець і сардини в свій раціон. А якщо ви вегетаріанець, замість риби вживайте різного роду насіння, волоські горіхи або навіть просто капсули з риб’ячим жиром.

Насіння і горіхи. У них міститься неабияка кількість важливих вітамінів і мінералів. Велика частина горіхів – чудове джерело жирних кислот і вітаміну B. Їх багато в мигдалі, фісташках і волоських горіхах. Також ці продукти насичені магнієм, який ефективно бореться з розладами настрою. Нарешті, горіхи і насіння мають жирні кислоти, що зміцнюють здоров’я в цілому. Але не зловживайте горіхами, з’їдайте не більше пригорщі в день.

Фрукти і овочі. Ось відповідний час для того, щоб привчити себе до регулярного вживання фруктів і овочів. Вони багаті волокнами і антиоксидантами, налягайте на боби, зелений горошок і листову зелень кожен день. Додайте ягоди в дієту, вони насичені вітаміном С, що зменшує стрес, тривожність і депресивність. В апельсинах, грейпфрутах і полуниці теж багато корисних компонентів. Включіть в цей список авокадо-найбагатше джерело жирних кислот Омега-3, фітохімікатів і волокон, що зменшують стрес і тривожність, пише The Health Site.