Каєнський перець, куркума, імбир, кориця, гірчиця входять в число кращих спецій-жироспалювачів.

Вживання спецій в умовах самоізоляції і зниження рівня загальної фізичної активності є одним із способів підтримувати здорову вагу, струнку фігуру. Наприклад, гостра їжа стимулює обмін речовин, процеси спалювання жиру, сприяє схудненню. Список кращих спецій, ефективно сприяють цьому, опублікував журнал Fit for Fun.

Каєнський перець. Його діюча речовина капсаїцин викликає швидке відчуття ситості, стимулює термогенез, при якому збільшується витрата калорій. Щоб різкість спеції не пошкодила шлунку, рекомендується вживати до 0,9 г (приблизно чверть чайної ложки) в день.

Куркума. Експерименти показують, що спеція допомагає домогтися зниження ІМТ (індекс маси тіла), зменшення розміру талії за рахунок спалювання жиру. За день слід з’їдати не більше половини – однієї чайної ложки, поєднуючи з чорним перцем (так полегшується поглинання активних інгредієнтів).

Імбир. Через його специфічного впливу на рівень цукру в крові пригнічується апетит, скорочується кількість споживаних калорій. Вживати потрібно помірно, не більше чотирьох грамів в день.

Кмин. Дослідження за участю жінок, які мали надмірну вагу, виявило, що кмин може давати відчутний ефект зниження жирової маси тіла, ІМТ, схуднення талії. Спеція позитивно впливає на рівень холестерину, тригліцеридів.

Насіння гірчиці. Було встановлено, що гірчиця підвищує метаболізм, роблячи спалювання жиру інтенсивніше на 25 відсотків. Цей ефект триває до семи годин після вживання. Особливо корисна зернова гірчиця.

Кориця. Додаючи її в їжу, напої, ми допомагаємо організму краще регулювати рівень цукру та інсуліну в крові, що забезпечує тривале відчуття ситості, не дає переїдати.

Чорний перець. Його активний інгредієнт пиперин впливає на втрату ваги, знижує рівень холестерину, тригліцеридів за рахунок прискореного спалювання жиру.

Розмарин. Також сприяє схудненню. У дослідженні було виявлено зв’язок між його включенням в харчування і зменшенням маси жиру.

Одночасно медики констатують, що споживання спецій з метою прискореного спалювання жиру і схуднення не повинно бути надмірним, інакше може пошкодити шлунок, слизову інших органів ШКТ.