Складка в мочці вуха, біле кільце навколо райдужної оболонки, жирові відкладення на шкірі відносяться до тих зовнішніх ознак, які можуть бути попереджувальними сигналами про хвороби серця. Думку експертів про це опублікував журнал Focus.

Чверть всіх випадків смертей пов’язана з хворобами серця, констатують лікарі. Але про проблеми з міокардом люди часто дізнаються, коли виникають серйозні стани, ігнорувати які вже неможливо.

У той же час, зазначають німецькі фахівці, існують зовнішні ознаки, поява яких є приводом для відвідування кардіолога, оскільки говорять про те, що в роботі серця є проблеми.

Діагональні зморшки в мочці вуха. Мочка вуха дуже активно забезпечується кров’ю. Коли уражаються судини серця (наприклад, при атеросклерозі), порушується і кровообіг в цій частині тіла – результатом цього стає діагональна складка, що з’являється на мочці.

Жировики. Жирові відкладення на шкірі рук, колін або очних повік є ознакою підвищеного рівня холестерину. Така гіперхолестеринемія також є маркером підвищеного ризику атеросклерозу – основного фактора серцевого нападу або інсульту, пояснюють медики.

Деформація нігтів і верхніх фаланг пальців. Пальці, які набувають вигляду барабанних паличок разом з розширенням і потовщенням нігтів, – це симптом нестачі оксигенації тканин (постачання киснем), який пов’язаний з поганою провідністю судин. Причиною такого порушення може бути серцева недостатність.

Кільце навколо райдужної оболонки. Надлишок жирових відкладень в судинах може проявлятися у вигляді білого кільця навколо зовнішньої поверхні райдужки. Зазвичай воно виникає як природний симптом старіння, але поява кільця у людей до 45 років – це знак порушення ліпідного обміну. На зір він не впливає, але може вказувати на хворобу серця.