ГоловнаНовини Здоров'яТоп 5 найкорисніших соків

Топ 5 найкорисніших соків

Дізнайтеся, які з фруктових соків є найбільш корисними для вашого здоров’я і здоров’я ваших діток, а також самими доступними в будь-який час року. Ми пропонуємо вам ознайомитися з кращою п’ятіркою.

пити сік

Гранатовий сік

Гранатовий сік займає почесне перше місце ще з часів Стародавньої Греції. В ті часи гранатовий сік використовували для лікування шлунково-кишкових захворювань, проте сьогодні відомо, що корисні властивості цього продукту куди більш значні.

У гранатовому соку міститься величезна кількість амінокислот – свого роду «цеглинок», з яких утворюються білки. Крім того, у гранатовому соку міститься ряд органічних кислот, водорозчинних поліфенолів, а також велика кількість вітамінів і мікроелементів як фосфор, калій, кальцій і залізо.

Завдяки такому багатому складу гранатовий сік володіє рядом позитивних якостей. В першу чергу слід зазначити, що регулярне вживання гранатового соку значно підвищує імунний захист організму, що дуже важливо, особливо для дітей у період сезонних застуд та ГРВІ. Крім того, гранатовий сік пригнічує ріст патогенних бактерій та є потужним антиоксидантом.

Читайте також:  6 сортів чаю для максимального прискорення втрати ваги і жиру
Виноградний сік

Виноградний сік

Виноградний сік – це корисний напій, в якому міститься величезна кількість різноманітних біологічно активних компонентів. В достатній кількості у виноградному соку містяться такі мікроелементи, як магній, кобальт, кальцій, залізо і фосфор. Крім того, у виноградному соку містяться вітаміни групи В (В1 і В2), вітаміни С, Р, РР, а також провітамін А.

Численними науковими дослідженнями неодноразово було показано сприятливий вплив виноградного соку на серце і систему кровотворення. Крім того, зазначено, що виноградний сік позитивно позначається на розумовій діяльності, що особливо важливо для дітей шкільного віку.

Апельсиновий сік

Апельсиновий сік

Апельсиновий сік – мабуть, самий популярний з усіх соків. Цей напій цінний тим, що в ньому міститься величезна кількість вітаміну С. Завдяки високому вмісту аскорбінової кислоти (вітаміну С) апельсиновий сік особливо рекомендують вживати в зимовий час, коли імунітет помітно ослаблений. У цьому зв’язку апельсиновий сік є гарним профілактичним засобом від застуди та інших гострих респіраторних вірусних захворювань.

Читайте також:  11 продуктів, які обов'язково потрібно їсти після 50 років

Крім того, компоненти, що містяться в соку сприяють очищенню крові, а також апельсиновий сік володіє тонізуючою дією.

Яблучний сік

Яблучний сік

Збагатитися поліфенольними антиоксидантами, залізом, а найголовніше – пектиновими волокнами можна, вживаючи яблучний сік. Цей напій позитивно впливає на органи дихання, а також захищає клітини від дії вільних радикалів.

Яблучний сік очищає організм від шлаків, а також перешкоджає утворенню піску і каменів у нирках.

Регулярне вживання яблучного благотворно позначається на роботі мозку і успішності в школі.

Грушевий сік

Грушевий сік

Грушевий сік дуже корисний для травлення. А під час застуд – це ще й ефективний лікарський засіб. Грушевий сік має антибактеріальну, антисептичну та противірусну дію. Крім того, грушевий сік знижує температуру тіла і надає знеболюючу дію.

Читайте також:  Медики назвали звички, які руйнують хребет

Ефективний грушевий сік і в разі проблем з нирками, зокрема при інфекціях сечовивідних шляхів.

Для посилення корисної дії грушевий сік краще поєднувати з медом. Можна випивати по 1 склянці грушевого соку зі столовою ложкою меду 2-3 рази на добу.

Журавлинний сік запобігає повторним інфекціям сечових шляхів у дітей.

Вибираємо сік

Отже, з самими корисними соками ви вже ознайомилися, проте залишається питання: який сік вибрати? Цінність соку полягає в його складових компонентах. Тому важливо, щоб в соку були збережені всі корисні речовини. Пластикова і скляна тара на жаль, не годиться для зберігання соків, так як вона пропускає світло, який руйнує вітаміни та інші біологічно-активні речовини.

Тому соки краще всього купувати в непрозорій екологічно чистій тарі, наприклад в картонній упаковці Тетра Пак. У такому соку зберігаються всі його корисні компоненти, а це означає, що користь від нього буде максимальною.

Джерело: Likar.info