Американські вчені з Університету Массачусетс-Лоуел встановили, що для зміцнення здоров’я мозку, а також зниження рівнів стресу і агресії найбільш корисний раціон з високим вмістом ненасичених жирних кислот омега-3. Також омега-3 жирні кислоти можуть перешкоджати появі і поширенню в організмі злоякісних пухлин.

Дослідники заявили про те, що стрес може провокувати несприятливі фізіологічні зміни, які впливають на функції головного мозку, викликаючи зростання агресивної та імпульсивної поведінки. Вживання ненасичених жирних кислот омега-3 дозволяє протистояти такому руйнівному впливу стресу, показало їх дослідження.

«Омега-3 мають сильний седативний ефект у зв’язку з чим дозволяє уникнути не тільки спалахів дратівливості, але і депресій. Регулярне вживання кислот омега-3, знижує схильність до запальності і невдоволення, а також пом’якшує наслідки сильних стресів», – констатували автори роботи.

Читайте також:  Скільки алкоголю може врятувати від інфаркту, але спровокувати розвиток раку

Жири омега-3, діючи в якості природного антиоксиданту, здатні поліпшувати роботу мозку, а також відновлювати втрачені з часом увагу і пам’ять. Вчені пов’язують цей ефект зі здатністю кислот стимулювати в головному мозку формування нових нейронів. При цьому фахівці відзначають: омега-3 жирні кислоти поліпшують здоров’я мозку як у дорослих, так і у дітей.

Попереднє дослідження вчених з Університету Іллінойсу являло дані про те, що омега-3 жирні кислоти можуть перешкоджати появі і поширенню злоякісних пухлин. Найкращими джерелами омега-3 є жирні сорти риби, різноманітні морепродукти, включаючи прості водорості, а також лляне насіння та олія, авокадо, оливкова олія, горіхи і насіння.

Читайте також:  Користь літньої ягоди, що запобігає раку та старіння мозку

Джерело: МедікФорум