Вчені кажуть: чим довше ми живемо з однією людиною, тим сильніше змінюється наш організм. З’ясовуємо, що саме з нами відбувається під час довгих моногамних відносин.

1. Ми стаємо схожі

Вчені вивчали пари, які живуть разом кілька десятиліть. Виявилося, що у них синхронізуються робота нирок, рівень холестерину і робота деяких м’язів. Вони починають розмовляти на «своїй» мові, вигадують власні слова, копіюють міміку один одного і виявляють однакові емоції в одних і тих же ситуаціях.

А психолог Роберт Занджонц порівняв весільні фотографії пар зі знімками, які були зроблені 25 років потому. І виявив, що, навіть якщо подружжя спочатку не були схожі, то, через роки шлюбу, вони набували зовнішню схожість. Він навіть виявив закономірність: чим щасливіші люди у відносинах, тим більше вони починають походити один на одного.

2. У нас з’являються однакові захворювання

Застуда

Британські вчені виявили, що люди, які перебувають у тривалих відносинах, відчувають однакові труднощі зі здоров’ям. Наприклад, від депресії подружжя нерідко страждають разом. І справлялися з нею теж разом.

Ймовірно, так відбувається через те, що партнери переймають один у одного звички: в харчуванні, в емоційній реакції, фізичній активності і т. д.

3. Погані відносини погіршують здоров’я, хороші – покращують

Чим довше у людини є пари, тим вона здоровіша – так вирішили дослідники. При контакті з коханою людиною в нашому організмі починає вироблятися гормон окситоцин – він знижує стрес, кров’яний тиск і зменшує чутливість до болю.

Але це стосується тільки щасливих відносин. Якщо ж вибирати між самотністю і постійними конфліктами, то краще побути одному. Хоча б заради здоров’я. Через часті сварки організм починає страждати від надлишку гормону кортизолу: це погано впливає на імунну, серцево-судинну і ендокринну систему. Вчені навіть вважають, що ті, хто стурбований відносинами, в 2 рази частіше вмирають через проблеми з серцем.

4. Ми ретельніше стежимо за собою і своїм здоров’ям

Пара

Наявність партнера змушує нас приділяти більше уваги собі: люди у відносинах частіше відмовляються від шкідливих звичок, правильно харчуються і займаються спортом.

Справа тут у взаємній підтримці: вчені з Лондона виявили, що у 50% відсотків жінок, що палять вийшло кинути палити, якщо їхній партнер кидав разом з ними. У тих, чий партнер не курив, успіх склав всього 17%. З тих жінок, чиї партнери регулярно курили, кинули 8%.

5. Жінки то втрачають, то набирають вагу

Цікава статистика: за спостереженнями вчених, більшість жінок на початку роману втрачають вагу. А коли відносини стають стабільними, дами починають повніти. Ну і вагітність у більшості випадків додає зайвих кг.

6. Псується секс

Так, ось така раптова ложка дьогтю. Фінські вчені опитали дві тисячі жінок і уклали, що тривалі моногамні відносини можуть відвертати жінок від сексу.

Опитування проводилися двічі: в 2006 році і в 2013 році. З’ясувалося, що дівчата, які протягом усіх семи років перебували у відносинах з одним і тим же чоловіком, говорили про найнижчий рівень бажання, порівняно з усіма іншими.