Наймасштабніше в історії дослідження, здійснене вченими з США, показало: кращим засобом для підтримки здоров’я серцево-судинної системи є волоські горіхи.

Наукові фахівці виконали метааналіз ряду досліджень, проведених за останні 25 років – зокрема, 26 рандомізованих клінічних досліджень, учасникам яких було від 22 до 75 років. Вчені порівняли вплив на стан серця і судин раціону, збагаченого волоськими горіхами, з ефектами японської та середземноморської дієти, а також харчування з низькою кількістю жиру.

У підсумку дослідники зробили висновок: більш здорового і цінного продукту для серця, ніж волоські горіхи, – не існує.

Волоські горіхи є справжніми «капсулами здоров’я». Саме ці горіхи забезпечують найбільш помітне скорочення рівня холестерину, будучи включеними у всі режими харчування. Також волоські горіхи позитивним чином впливають і на інші маркери серцево-судинного здоров’я», – констатували автори роботи.

Вчені стверджують, що вживання жмені горіхів в день знижує ризик інсульту та ішемічної хвороби серця, а, крім того, покращує пам’ять і стан мозку, сприяє продовженню життя. Результати дослідження опубліковані в виданні American Journal of Clinical Nutrition.

Джерело: МедікФорум