Його вживання допомагає знизити артеріальний тиск у результаті гармонізації процесу взаємодії травної і нервової систем, констатували дослідники.

«Надзвичайно корисним продуктом в раціоні людей, що страждають артеріальною гіпертензією, був названий кефір. Конкретно в цьому переконані вчені з Обернського університету в США, що проводили експерименти на тваринах разом з колегами з Бразилії, дослідниками Університету Віла Велья.

Результати їх роботи свідчать: вживання кефіру нормалізує виробництво специфічного ферменту головного мозку, під впливом якого перебуває стабільність функцій нервової системи. Завдяки активації цього ферменту травна і нервова системи взаємодіють більш злагоджено.

Під час експерименту щурам, що страждають від гіпертонії, дев’ять тижнів регулярно давали кефір. Друга група тварин – контрольна – його не отримувала.

Результат досвіду виявився наступним: у тварин, що вживали кефір, покращилися показники тиску і бар’єрної функції кишечника, важливої для захисту організму проникнення патогенів.

Вважається, що кефір можна безпечно поєднувати з такими продуктами, як яблука, груші, ягоди, майже всі овочі, але дієтологи рекомендують вживати кефір як такий, окремо від інших продуктів, оскільки в ньому досить своїх поживних речовин. При слабкому травленні уникати поєднання кефіру з іншими продуктами потрібно однозначно.

Джерело: МедікФорум