Восени, як ніколи, необхідно зміцнювати імунітет. Як це зробити приємно і без зайвих напруг, розповімо в нашому матеріалі.

Порада 1: спокій і тільки спокій

Стрес є головним ворогом міцного здоров’я та імунітету. Чим його більше, тим більше проблем зі здоров’ям буде. Тому слід бути більш спокійним, відмовитися від стресових ситуацій, щоб не довести до падіння імунітету. Найбільш ефективним методом боротьби зі стресом є йога або медитація.

Порада 2: смачна їжа

Організм потребує корисних речовин – вітамінів, антиоксидантів, пробіотиків, мінералів. Рекомендується вживати більше свіжих фруктів, овочів і ягід. Чим більше різноманітність, тим краще для імунітету. Крім того, важливі пробіотики, які дозволяють зміцнити імунну систему.

Читайте також:  100-річна австралійка розповіла, як дожити до такого віку

Порада 3: інтенсивні тренування

Такі тренування здатні додати вам здоров’я. Ті, хто не рідше двох разів займається досить інтенсивно, на 10% рідше стикаються з застудами. Однак пам’ятайте, що не варто перевтомлюватися. Адже тоді може виникнути протилежний ефект. Організму потрібен час на відновлення, тому відпочивайте після тренувань.

Порада 4: прогулянки

Під час прогулянок людина отримує сонячний вітамін D, який дуже важливий для імунітету. Він сприяє зміцненню кісток, дозволяє боротися із запаленнями, підвищує настрій. До того ж такий вітамін відмінно протистоїть вірусам та інфекціям. Тому треба частіше гуляти, щоб зміцнювати імунітет.

Порада 5: масаж і сауна

Ці два дуже приємних засоби дуже корисні. Відвідувати сауну необхідно для зміцнення імунітету, так як підвищена температура ускладнює виживання бактерій, а масаж дозволяє знизити рівень кортизолу – гормону стресу, який, як ви пам’ятаєте, може підірвати імунну систему.

Читайте також:  Дієтолог назвала найменш шкідливі варіанти фастфуду

Порада 6: зустрічі з друзями

Дружні зустрічі благотворно позначаються на стані здоров’я. З’ясувалося, що самотні люди мають більший рівень стресу, який як раз-таки і впливає на імунітет. Слід хоча б раз на місяць знайомитися з новою людиною, зустрічатися з товаришами – тоді імунітет буде набагато міцніше.

Порада 7: більше спати

Зміцнення імунітету – як мінімум причина лягати спати раніше. Якісний сон дозволить стати набагато здоровішим.

Порада 8: відмова від шкідливих звичок

Всім відомо, що шкідливі звички погано позначаються на здоров’ї. Ніякої користі від алкоголю і тютюну бути не може. Тому не варто зловживати такими звичками, якщо хочете зміцнити імунітет.

Читайте також:  Міцний сон не допоможе водієві протверезіти

Порада 9: зелений чай

Цей напій містить речовину галлат епігаллокатехін – потужний антиоксидант, який захищає організм від дії вільних радикалів. До того ж він допомагає Т-клітинам імунної системи, які борються з бактеріями і вірусами.

Джерело: МедікФорум